Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2011., 19:23   #1
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,017
Povećanje rezolucije monitora

Ovak, uzeo sam AOC F22+ i pise da postize rezoluciju od 1920x1080. Ali javlja se problem, imam win 7 i najveca rezolucija koju mogu postic je 1600x1200. Grafulja je Radeon X1600. Jel moguce povecat kak rezoluciju?
cic je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:26   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Koje drivere imaš? Možda je u njima problem.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2011., 20:32   #3
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
pobriši stare drivere i instaliraj najnovije za svoju grafičku na ati stranici
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:32   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Ovak, uzeo sam AOC F22+ i pise da postize rezoluciju od 1920x1080. Ali javlja se problem, imam win 7 i najveca rezolucija koju mogu postic je 1600x1200. Grafulja je Radeon X1600. Jel moguce povecat kak rezoluciju?
Nisu ti OK driveri
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 23:40   #5
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,017
pa to sam i pomislio da ne valjaju driveri od graficke. stavio sam nove, al zadnja verzija je od 2.mj. prosle godine.
kolega mi je rekao da je mozda problem sto windowsi ne prepoznaju monitor, odnosno kod promjene rezoucije pise da je monitor "generic non-pnp monitor".
cic je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 01:40   #6
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
pa to sam i pomislio da ne valjaju driveri od graficke. stavio sam nove, al zadnja verzija je od 2.mj. prosle godine.
kolega mi je rekao da je mozda problem sto windowsi ne prepoznaju monitor, odnosno kod promjene rezoucije pise da je monitor "generic non-pnp monitor".
Oderi Windows update
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 10:30   #7
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,017
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Oderi Windows update
stavio sam sedmicu sa SP1, i jos sam instalirao kasnije updateove koji su mi ponudjeni, i nema pomaka.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 16:06   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
stavio sam sedmicu sa SP1, i jos sam instalirao kasnije updateove koji su mi ponudjeni, i nema pomaka.
Znači instalira is i one dodatne updatee? Javi se na PP ako ti ne bude išlo
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 16:56   #9
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Ovak, uzeo sam AOC F22+ i pise da postize rezoluciju od 1920x1080. Ali javlja se problem, imam win 7 i najveca rezolucija koju mogu postic je 1600x1200. Grafulja je Radeon X1600. Jel moguce povecat kak rezoluciju?
Nigdje nisi napisao jesi li spojio sa VGA ili DVI kabelom? Ako si spojio VGA kabelom, onda nije ništa čudno da su prisutni ovako glupi problemi jer je glupost imati 1920x1080 na VGA kabelu.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 17:55   #10
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ma daj, nema to veze koji je kabel. Istina je da VGA kabel i 1920x1080 nisu baš najsretnije rješenje, ali ovo je čisto problem drivera.

Win 7 32 bit driver download

Win 7 64 bit driver download

I ne zabrinjavaj se kaj piše da je za Vistu, rade ko podmazani i na sedmici.
Spojio sam nekoliko monitora s tom rezolucijom preko VGA kabela i nikad nisam problem imao radi kabla. Ipak, vidim da monitor ima DVI ulaz tako da bi bilo bolje da ga spajaš s DVI kablom.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2011., 18:38   #11
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,958
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
pa to sam i pomislio da ne valjaju driveri od graficke. stavio sam nove, al zadnja verzija je od 2.mj. prosle godine.
kolega mi je rekao da je mozda problem sto windowsi ne prepoznaju monitor, odnosno kod promjene rezoucije pise da je monitor "generic non-pnp monitor".
A imas li drivere za monitor na nekom CD-u/www ? Ako neprepoznaje automatski onda trebas staviti monitor driver jer samo driver od graficke nece pomoci u ovom slucaju.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 23:32   #12
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,017
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Znači instalira is i one dodatne updatee? Javi se na PP ako ti ne bude išlo
instalirao sam sve updatee koji su mi ponudjeni, osim ak se moze negdje posebno birat update za graficku, monitor...

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Nigdje nisi napisao jesi li spojio sa VGA ili DVI kabelom? Ako si spojio VGA kabelom, onda nije ništa čudno da su prisutni ovako glupi problemi jer je glupost imati 1920x1080 na VGA kabelu.
na grafulji imam onaj dvi adapter, al za monitor jos nisam nabavio, planiram vec jedno vrijeme a nikak da skoknem do ducana. al kolko znam nebi trebalo imat veze kak je spojeno, i vga bi trebao podrzavat tu rezoluciju

Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ma daj, nema to veze koji je kabel. Istina je da VGA kabel i 1920x1080 nisu baš najsretnije rješenje, ali ovo je čisto problem drivera.

Win 7 32 bit driver download

Win 7 64 bit driver download

I ne zabrinjavaj se kaj piše da je za Vistu, rade ko podmazani i na sedmici.
Spojio sam nekoliko monitora s tom rezolucijom preko VGA kabela i nikad nisam problem imao radi kabla. Ipak, vidim da monitor ima DVI ulaz tako da bi bilo bolje da ga spajaš s DVI kablom.
moram te razocarati i reci da sam odmah instalirao te drivere cim sam dobio monitor, al nije pomoglo

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A imas li drivere za monitor na nekom CD-u/www ? Ako neprepoznaje automatski onda trebas staviti monitor driver jer samo driver od graficke nece pomoci u ovom slucaju.
dobio sam cd, al samo ima upute kak postavit, namjestit monitor, opcije su opisane itd...ali drivera nema.
ftp://ftp.aoc-europe.com/Drivers/LCD-monitors/

ni na ovom ftp-u ne vidim model F22+

neznam stvarno kaj da vise napravim
jedino da probam stavit drivere od nekog drugog modela, ak je to moguce uopce

Zadnje izmijenjeno od: cic. 24.03.2011. u 23:39.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 23:48   #13
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 23:59   #14
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,017
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
ma jesam da, isti kurac. kad idem napravit update drivera, uvijek javi da su driveri "up to date".

edit: a evo uspio drivere ubacit, djubre nije moglo samo pronaci, a ni kad sam mu ja odabrao folder, vec tek kad sam mu tocno file odabrao. ali svejedno neda najvecu rezoluciju. neznam u cemu bi mogao biti problem, jedino da probam nabavit drugi dvi adapter i onda spojit. a ako ni onda nebude radilo, onda u kurac

Zadnje izmijenjeno od: cic. 25.03.2011. u 00:13.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 03:57   #15
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
na grafulji imam onaj dvi adapter, al za monitor jos nisam nabavio, planiram vec jedno vrijeme a nikak da skoknem do ducana. al kolko znam nebi trebalo imat veze kak je spojeno, i vga bi trebao podrzavat tu rezoluciju
Naglasak na "trebao" pa sam morao na 2 kompa podešavati custom 16:9 rezolucije jer je netko bio cicija i nije htio dati 50 kuna više za monitor sa DVI priključkom. I to su baš bile AOC jeftinjare u pitanju.

Zato fino potroši 30 kuna i kupi kabel. Uostalom, bolja je slika preko DVI kabela. Pogotovo je to izraženo na tako visokim rezolucijama.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 13:59   #16
konig_karl
lurkerus maximus
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: V.G.
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Naglasak na "trebao" pa sam morao na 2 kompa podešavati custom 16:9 rezolucije jer je netko bio cicija i nije htio dati 50 kuna više za monitor sa DVI priključkom. I to su baš bile AOC jeftinjare u pitanju.

Zato fino potroši 30 kuna i kupi kabel. Uostalom, bolja je slika preko DVI kabela. Pogotovo je to izraženo na tako visokim rezolucijama.
imao sam istih problema.
graficka: Point of view GeForce GTX 460 768Mb
monitor: LG M2262D (16:9, 1920:1080)

probao sam sa updateom drivera, ali bez pomoci. Isprobao sam VGA, DVI (oprez kod kupovine istog jer postoji vise vrsta DVI kabela http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ctor_Types.svg) i HDMI kabel. Nakon svih proba mogu reci da mi je najbolji mi je VGA kabel (imam adapter DVI-VGA) , najprirodnija slika i sto je jos vaznije plug'n'play je dok HDMI ima cudan problem, kad namjestim na nativnu rezoluciju onda mi je slika veca od ekrana monitora pa odreze cca 1 cm od ruba. rijesio sam to podesavanjem na monitoru, ali slika mi je previse bljestava i slova su necitljiva (mozda se to moze nekako rijesiti, ali nisam imao vise volje googlati i traziti).
konig_karl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na