Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.01.2009., 19:12   #1
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Problem grafička/monitor

Pozdrav,

konfa je iz "moj komp" ostatak piše u tekstu dalje.

Priča kreče ovako:


Kada su instalirani Windowsi XP stvar funkcionira perfektno Benq 22" i Compaq 15" rade savršeno te ih kontroloram sa UltraMon programom. Ali kada treba upogodniti neki drugi operativni sustav nastaju problemi koje ne uspjevam riješiti.

Windows Vista (koja god verzija i nije važno dali je 32bit ili 64bit)

Krene instalacija windowsa te se ista uredno završi. Zadnji restart prije ulaska sve se fino odvija (boot screen) se nalazi na primarnom Benq monitoru dok je Compaq "offline"...i prilikom ulaska u Windowse Vista Benq monitor se UGASI sa porukom "no signal detected i slika se jednostavno prebaci na Compaq monitor. U propertisima fino stavim da extenda desktop na Benqua i da njega stavi kao glavi monitor. Ok to proradi, a sada dolazi dio gdje treba dignuti driveve za grafičku karticu (istu vista prepozna ali ne volim ostavljati takve stvari na generičkim driverima). Instalacija drivera uredno prođe, napravim restart računala te je opet slika na Compaq monitoru umjesto na Benqu monitoru. Ok probla ponovno extendati desktop na Benq monitor ali ovaj put to ne uspijeva. Kliknem ok, apply..Compaq monitor se ugasi i opet upali te u propertisima piše kada dođem s kursorom iznad Benq monitora "not active".

Napomena..splash screen..boot samih windowsa je na Benq monitoru..čim se uđe u OS automatski se prebacuje slika na Compaq monitor.

Windows 7

Ista priča...splash screen..boot su na Benq monitoru dok su sami windowsi na 15".

Znači instalacija prođe u najboljem redu i kod finiširanja instalacije (zadnji korak). Benq se ugasi i napiše No signal detected i slika se preseli na Compaq monitor.



Fedora 10


Prvi ekran u kojem omah nakon boota imamo opciju biranja "boot" "boot and verify" "memory test" nalazi se na Benq monitoru..odmah nakon opcije "npr" boot...Benq monitor se ugasi i feora se uredno boota ali na Compaq monitor...



Ubuntu 8.10


ista stvar kao i fedora



Red Hat 5 enterprise


Uredno se odradi instalacija na Benq ekranu i nakon restarta počne bootati OS ali se obadva monitora ugase (niti jedan ne prikazuje siku i to je to).



NAPOMENA: Benq monitor je spojen s grafičkom karticom na prvi DVI izlaz s DVI kablom dok je Compaq monitor spojen na drugi DVI izlaz sa VGA kablom uz pomoć DVI>VGA convertera.

Ono što sam probao (kod Red Hata) je da sam spojio samo Compaq monitor (nisam dobio sliku). Probao sam spojiti samo Benq monitor (nisam dobio sliku. Probao sam spojiti Benq monitor u prvi DVI izlaz sa VGA kablom uz pomoć DVI>VGA convertera.

Ima netko možda ideju što bi moglo biti?

P.S stavio sam pod hardverske probleme jer mislim da nije do softwarea.

Lijep pozdrav
Hamm je offline  
Staro 18.01.2009., 20:07   #2
Oranje
apsolventus
Moj komp
 
Oranje's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 147
problem je u driverima, a kako riješiti ne znam
uglavnom, imao sam isti problem, na kartici s vga+dvi, bios šalje sliku na vga, a kad driveri preuzmu prebace na dvi (nije bilo od početka tako, nego je počelo od jedne revizije drivera)
Oranje je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2009., 20:28   #3
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
da ali ja to ne mogu kontorlirati na žalost

i kada je samo monitor preko VGA kabla uz pomoc DVI>VGA konvetera nema slike..tak da je ono..cudnovato...
Hamm je offline  
Staro 19.01.2009., 01:03   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a sta da ti se kaze, pisi email nvidia podrsci nek srede te jebene drivere vise i to ti je to. Vise od toga ti i ne preostaje.
greg SE je offline  
Staro 19.01.2009., 08:49   #5
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@greg..mozes li mozda provati skinuti fedoru/ubuntu skuriti je na cd i probati samo bootati..ne moras instalirati...

pa javis rezulate...

ja sam proboa sa fedorom 10 i ubuntuom 8.10

Lp
Hamm je offline  
Staro 19.01.2009., 20:29   #6
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
svasta.... prvi put cujem za takav problem.
__________________
Tekla je offline  
Staro 20.01.2009., 09:26   #7
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Probao sam s fedorom nanovo. Ekran pocne divjačlki blinkati i na kraju dobijem ajmo reci..nesto di mogu pisati (nešto što bi kao licilo na tekstualnu instalaciju linuxa ali nij jer niti jedna naredba ne radi).

Lp
Hamm je offline  
Staro 20.01.2009., 09:37   #8
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Probao sam s fedorom nanovo. Ekran pocne divjačlki blinkati i na kraju dobijem ajmo reci..nesto di mogu pisati (nešto što bi kao licilo na tekstualnu instalaciju linuxa ali nij jer niti jedna naredba ne radi).

Lp
e tu se onda nije startao X Widnow ili ti ga grafičko sučelje pa bi se dalo pretpostaviti da grafa nije podržana ili je možda i nesipravna.

Moja preporuka je da pošto imaš garu zamjeniš.
Melani je offline  
Staro 20.01.2009., 10:15   #9
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
ma vjerujem da je grafa podržana zadnja verzija ubuntua je obuhvatila mnogo toga (mogu ici googlati da budem ziher)

ali me ubija jer na xpu radi sve dobro. nisam virtio 3D mark ali sam do prije 2 dana igrao COD4.

ADM mi se javo s inforamcijom da su mail/ove proslijedili u servis..nadam se iskreno da je grafa problem jer mi se fakat neda maltretirati s montorom u HG Spotu.
Hamm je offline  
Staro 20.01.2009., 21:33   #10
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Samo mali update. Uspio sam bootati ubuntu ali 7.04 jer on ima safe graphic mode.

Znaci kada idem u safe graphic mode dobijem fino ubuntu..boota se..mogu trekeljati po njemu..instalirati ga itd...



Ali ako odem na:



dobijem



ne želi podignuti xwindow...hebi ga...

verzja ubuntua je 7.04..na zalost 8.10 nema safe mode

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 21.01.2009. u 09:01.
Hamm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2009., 13:08   #11
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Samo mali update. Uspio sam bootati ubuntu ali 7.04 jer on ima safe graphic mode.

Znaci kada idem u safe graphic mode dobijem fino ubuntu..boota se..mogu trekeljati po njemu..instalirati ga itd...



Ali ako odem na:



dobijem



ne želi podignuti xwindow...hebi ga...

verzja ubuntua je 7.04..na zalost 8.10 nema safe mode
Ima ali na drugom mjestu

http://www.heise-online.co.uk/open/U...tures/111823/4
Melani je offline  
Staro 21.01.2009., 16:15   #12
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Javili mi iz ADMa da sa Siemens i LG monitorom radi kak spada..a biit ce ovo duga nedjelja kemijanja razno raznih stvari

evo poslao mail u esys moza ce oni imati neku ideju

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 21.01.2009. u 16:55.
Hamm je offline  
Staro 25.01.2009., 13:28   #13
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Pozdrav,

evo maili update. Maher je dofurao HD 3870 (điđabajt) koja je radila kod njega a GLE ČUDESA kod mene ne radi u kratko nema slike..aka. crno (kmica..noc..nista..nema posta..).

Nakon toga smo stavili moju karticu (crkla dabog da) i flešnuli bios od matične. Nakon toga smo začudo uspijeli dignuti ubuntu 8.10 ali isti kaže da nema pojma koju ja grafu imam. Ok..ajde..ali zato Fedora ne želi niti pomisliti na rad.

Poslije flasha biosa smo stavili HD 3870 u kantu i onda opet nije davala ništa nego ugodnu crnu boju..

I moram li napomenuti da i nakon flasha biosa vista ne radi
Hamm je offline  
Staro 26.01.2009., 10:11   #14
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
digao sam mek os..i nakon toga uredno se ucitava ubuntu tak da ...eto lock..

s vistom mi se neda natezati
Hamm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na