Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2013., 22:16   #1
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Lightbulb (riješeno) Spajanje laptop->TV problem

Pozdrav,

Pokušavam spojit laptop i TV preko HDMI kabela i nikako mi nema slike na TV-u (čuje se onaj zvuk kao kada se spoji USB, ali slike nema). Naravno prebacim na laptopu na HDMI izlaz, ekran se zacrni ali na televiziji kaže da nema ulaznog signala.

TV u pitanju je LG LM620S 3D, a grafička na laptopu je Mobility HD5730 1gb.

Ima li netko ikakvu ideju?

Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 22:20   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ući u CCC pogledati izlaznu rezoluciju za tv ... probati clone mode .... pogledat malo tu po forumu po starim sličnim temama. Jel instaliran CCC uopće? Koji windowsi su na laptopu ... kojie je laptop uopće u pitanju?
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2013., 23:18   #3
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Evo malo sam se igrao sa display settingsima i ispada da niša veće od rezolucije 1360*768 mi neće prikazat na televizoru...e sad sam stvarno izgubljen

Recimo namjestim tu rezoluciju i duplicira mi zaslon, onda pokrenem PES u rezoluciji 1366*768 i TV javi da nema ulaznog signala.

Laptop je Asus n52D, OS su Windowsi 7 64 Ultimate
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 23:29   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Stavi extend i moci ces staviti full hd rezoluciju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 23:51   #5
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Probao sam, ista stvar, znači na laptopu mi je slika ok, na TV-u nema ulaznog signala...kad spustim na 1360*768 radi ok

Jel moguće da je problem u jeftinom kabelu? Makar mi je frajer u dućanu rekao da podržava i full HD...

EDIT: Ne mogu niti namjestit da mi TV bude jedini monitor, slika se pojavi na pola sekunde i nestane, tako jedno 3 puta i onda baci da nema ulaznog signala

Zadnje izmijenjeno od: Dumbo. 30.03.2013. u 00:06.
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 10:33   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Stavi extended kako ti je nino preporučio. Sumljam da ti ne dopušta na extended veće rezolucije, a nestanak slike na većoj rezoluciji na tv.u može biti ako je krivo možda odabrana reza ili refresh rate.

U prijevodu ti extended znači da na laptopu imaš jednu rezooluciju dok na tv šalješ drugu rezu i naravno na oba imaš sliku tako da možeš namještat sa laptopa sliku na tv.u.

Ako je u clone modu, a laptop ne može prikazat više 1360*768 onda ti zacrni ekran.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 10:50   #7
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Stavio sam na extended, ali ako namjestim rezoluciju veću od 1360*768 ne pokazuje mi na TV-u (a na listi rezolucija piše da je recommended 1920*1080), slika na laptopu je ok.

Na laptopu mi se nikad nije zacrnio ekran, samo na telki.

Jednom sam uspio prebacit samo na TV i slika se vidjela na pola sekunde, pa nestala, pa se opet vidjela i nestala i tako par puta...

Kako da namjestim drugi refresh rate?
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 14:03   #8
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
1. moraš radit u catalyst control centru
2. imaš sa desne strane My digital flat panels, kad klikneš gore pri vrhu na naziv displey nudi ti koji želiš konfigurirat
- tu ujedno i vidiš povratnu informaciju koju ti monitor/tv šalje natrag - e sad za tv tu obrati pozornost da šalje dobru max rezu i koju frekvenciju - ako tv možda ne šalje dobre inf. tu vjerojatno leži problem

Napiši tu šta ti veli za tv.

3. imaš dalje (s desne strane) HDTV support pa tamo imaš različite modove koje možeš koristiti, al preporučam da prvo vidiš šta tv šalje natrag


4. Sama podešenja se obavljaju malo gore više sa desne strane pod Desktop managment opet isto možeš birat za koji monitor/tv želiš i onda podešavaš rezoluciju i frekvenciju osvježavanja ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 16:14   #9
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Kaže ovako:

Display name: LG TV
Maximum reported resolution: 1920*1080
Maximum reported refresh rate: 70Hz

Igram se tu s ovim postavkama ali i dalje isti problem, radi mi samo duplicate do 1360*768, ostalo mi na telki kaže da nema ulaznog signala, refresh rate na laptopu ne mogu namjestit preko 60Hz...

EDIT: Uspio sam natjerat da mi radi extended display (monitor 1366*768, TV 1920*1080)na 30Hz, samo je slika sad malo choppy na telki...

Zadnje izmijenjeno od: Dumbo. 30.03.2013. u 16:44.
Dumbo je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 09:36   #10
Dumbo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Uspio sam srdit stvar, u CCC postavkama sam namjestio 1080i umjesto 1080p i proradilo je, HD na 60Hz, hvala svima!
Dumbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na