Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2007., 10:03   #1
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Dali bi valjale ove komponente skupa? Navalite

Procesor: e6750

Matična: Gigabyte GA-P35 DS3R - 843kn, ADM

Memorija: 2x1GB Crucial Rendition - 506kn, Links

Grafička: Albatron GF8800GTS 320MB DDR3 - 1934kn, Diskont24

Hard disk: Samsung Spinpoint 320GB T166 - 549kn, ADM

Napajanje: Chieftec 550W - 466kn, ADM

Sada, dodal bi ja još neku pržilicu poslje,bolji hladnjak.
E sada bih ja pitao kakva je to memorija za clockanje, jer za par mjeseci kada kupim hladjenje, ili napravim vodeno, to bi clockal na 3,6 barem. Dali ta memorija to može zdržati ili ne? Ako nije nekaj, dajte preporučite neku memoriju u tom cjenovnom rangu,ali da se dobro clocka, možda čak do 4GHz.

Kakva je ovo albatron 8800gts-ica. Dali tko zna kako se to clocka? Nju bi odmah naclckao koliko ide i tako držao

Hvala na pomoći svima
matija84 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 10:31   #2
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
pozdrav

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=80069 evo pogledaj šta kažu o toj memoriji(za sada se malo zna o dotičnom proizvodu svi čekaju da netko kupi i proba).Glede napajanja radije bi uzeo CoolerMaster 430W u Linksu-u =412KN odličnonapajanje i dosta tiše ili se malo protegni pa uzmi Corsaira 450W VX u Optimumu nekih 520KN odlično napajanje.Glede memorije preporuke za: RAM PC-5300, 1024MB, DDR2, CRUCIAL, 667 MHz=336KN u Links-u ukoliko ti je to previše uzmi DDR2 1024Mb ( 1Gb ) PC5300 Kingmax MARS , CL5=250KN bit če ti dosta glede clockanja.
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 14.09.2007., 11:06   #3
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor tdominov Pregled postova
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=80069 evo pogledaj šta kažu o toj memoriji(za sada se malo zna o dotičnom proizvodu svi čekaju da netko kupi i proba).Glede napajanja radije bi uzeo CoolerMaster 430W u Linksu-u =412KN odličnonapajanje i dosta tiše ili se malo protegni pa uzmi Corsaira 450W VX u Optimumu nekih 520KN odlično napajanje.Glede memorije preporuke za: RAM PC-5300, 1024MB, DDR2, CRUCIAL, 667 MHz=336KN u Links-u ukoliko ti je to previše uzmi DDR2 1024Mb ( 1Gb ) PC5300 Kingmax MARS , CL5=250KN bit če ti dosta glede clockanja.
Če mi taj corsair450W biti dosta, jer nisam napiso tukac, možda bi za kojih dodinu dana stavio još jednu GTS, možda 4 gb memorije, overclock, uf?

A za memoriju neznam, dal bi stvarno 250 kn, samo nebi želio da me memorija koči u clocku, bi išlo s tim kingmaxom do 4GHz?
matija84 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 12:08   #4
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
pozdrav

Da, bit če ti dosta nemaš problema jedino s tom pločom koju si naveo nečeš moči ubaciti još jednu grafičku jer ima samo jedan slot za grafu(može samo jedna ili mjenjaj ploču)MBO ABIT FP-IN9 SLI Fatal1ty, NV NF650i SLI, ovako nešto ili MBO ASUS P5N-E SLI, nForce 650i SLI ili neku sličnu ali mora biti SLI u opisu. Glede memorije najbolje bi bilo iči na sigurno Crucial Balistix ali sve je stvar love možda če i King biti dovoljan i sve zavisi od puno stvari hoče li iči na 4GHz(memorija, steping proca, matična )Malo potraži i pogledaj na forumu ima tema o tome premda (nema pravila glede kloka-nekom ide super nekom ne i stvar sreče).Ukoliko misliš tako naknadno kupovati žešču grafu radije pričekaj kraj godine početak sljedeče pa onda uzmi nešto(bolje i jače) a sad privremeno uzmi neku (7900/1950)Izlaze nove i sve zahtjevnije igre pa če se več onda znati koja dobro vozi a koja ne(grafa) i najavljene su nove serije nVidie/ATI.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 12:38   #5
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor tdominov Pregled postova
Da, bit če ti dosta nemaš problema jedino s tom pločom koju si naveo nečeš moči ubaciti još jednu grafičku jer ima samo jedan slot za grafu(može samo jedna ili mjenjaj ploču)MBO ABIT FP-IN9 SLI Fatal1ty, NV NF650i SLI, ovako nešto ili MBO ASUS P5N-E SLI, nForce 650i SLI ili neku sličnu ali mora biti SLI u opisu. Glede memorije najbolje bi bilo iči na sigurno Crucial Balistix ali sve je stvar love možda če i King biti dovoljan i sve zavisi od puno stvari hoče li iči na 4GHz(memorija, steping proca, matična )Malo potraži i pogledaj na forumu ima tema o tome premda (nema pravila glede kloka-nekom ide super nekom ne i stvar sreče).Ukoliko misliš tako naknadno kupovati žešču grafu radije pričekaj kraj godine početak sljedeče pa onda uzmi nešto(bolje i jače) a sad privremeno uzmi neku (7900/1950)Izlaze nove i sve zahtjevnije igre pa če se več onda znati koja dobro vozi a koja ne(grafa) i najavljene su nove serije nVidie/ATI.
Znaći da uzmem crucial balistix onaj kaj sam stavio na prvom postu?
Napajanje onda corsair450W ( zar je stvarno bolje od chifteka?), ili CoolerMaster 430W, dali će ovaj drugio biti dovoljan za sve to.
Što se tiče proca, moram vidjeti dali ču ga dobiti uskoro, ali provjereno ide na 4+.

Kakva je ta matična, vidim da dodje oko 830kn u diskont24, ali dali se dobro clocka(MBO ASUS P5N-E SLI)?
Za grafičku stvarno neznam, mislil sam za početak uzeti 6600 od frenda, pa kupiti gtx kasnije, u 11 mjesecu, valjda padne cijena.
matija84 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 13:20   #6
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Glede grafičke najbolje je tako nađi neko privremeno rješenje i za sada dobro a kasnije češ imati bolji i veči izbor.Moje osobno mišljenje je da ti netreba SLI i trošiti na 2 grafe toliko novca bolje uzmi jednu ali pravu 8800GTX/2900XT ili nešto novo što dođe uskoro.Uzmi ploču onu koju si naveo odličan izbor.Memu uzmi Balistix i sve OK.Glede napajanja uzmi taj Corsair 450W VX odlično napajanje i večinom preporuka na PCE forumu uz Seeasonic 430W=600KN.Da bolji je od "čufteka" i tiši.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 18:09   #7
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Ah, propo mi deal jedan tako da ništa još sada, ali uskoro, još mi nije plača sjela.

Htio bi da komp bude kreiran tak nekak, da ima e6750, za početak 2GB rama i 8800GTS, no nema love za sve komponente, tako da se sada nemogu gnjaviti sa time, pričekat ću negdje 11 mjesec pa vidim.

Velika zahvala tdominov
matija84 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 20:08   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
@tdominov - Chieftec je bolji izbor, jači je od dotičnog CM-a, a neznatno skuplji, također, uz Corsaira VX450W, više nema potrebe ići na skupljeg Seasonica 430W (i kockati se jel će pocvrčati)

@Matija - Rendition nije Ballistix, samo da znaš, to je obični value ram, koji bi trebao ići kao i prosječan Kingmax 667.

Po pitanju OC-a, nije jednostavno navući procesor na 4 gige, samo da znaš, pa čak i kad imaš vrhunske komponente. Dotični Crucial ili bilo koji Kingmax će prije dušu ispustiti nego uspjeti doći do 500mhz, jedino da je neki dobar primjerak...

Tako da ako želiš vrhunski OC, moraš uložiti i u vrhunske komponente, a ne ići clockati sa box coolerom kao ja
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 21:11   #9
matija84
Premium
Moj komp
 
matija84's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
@tdominov - Chieftec je bolji izbor, jači je od dotičnog CM-a, a neznatno skuplji, također, uz Corsaira VX450W, više nema potrebe ići na skupljeg Seasonica 430W (i kockati se jel će pocvrčati)

@Matija - Rendition nije Ballistix, samo da znaš, to je obični value ram, koji bi trebao ići kao i prosječan Kingmax 667.

Po pitanju OC-a, nije jednostavno navući procesor na 4 gige, samo da znaš, pa čak i kad imaš vrhunske komponente. Dotični Crucial ili bilo koji Kingmax će prije dušu ispustiti nego uspjeti doći do 500mhz, jedino da je neki dobar primjerak...

Tako da ako želiš vrhunski OC, moraš uložiti i u vrhunske komponente, a ne ići clockati sa box coolerom kao ja
Naravno da nebi clockao sa tstock collerom, nego bi kasnije kada dodje lova stavljao vodu, a taj proc kaj sam mslio kupiti je išao već na 4GHz, tako da bi to povuklo, a i kasnije bi mjenjal memoriju, na bolju, ovo je trebal biti trenutno.
matija84 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na