Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2024., 17:27   #871
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,994
Koji Media Player kupiti - 2.dio

Koji player da podžava H264/HEVC/VP9/AV1 u 4K a da se na njega mogu natočiti Open/Libre ELEC?

I da ima gigabitni ethernet…
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 18:20   #872
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Citiraj:
Autor kamacnik1 Pregled postova
Pitanje za Stremio usere , dali ima za njega Titlovi.com addon ?
NE. Imas zato opensubtitles.com u kojem je glavni prevoditelj - Google Translate
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 20:20   #873
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 41
Hehe , zato i pitam , između ostalog ...
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2024., 14:20   #874
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,114
Xiaomi Mi TV Box S 2nd Gen - 49,99€ u Mikronisu
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2024., 14:27   #875
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Još malo (ne)razmljivog teksta glede Dolby Vision-a

Citiraj:
Autor Bratija Pregled postova
stvar je u tome sto dosta dugo nije bilo nacina da se DV zapise u neki kontejner, onda je postalo moguce staviti ga u mp4 (ali mp4 ne podrzava lossless zvuk) i naknadno je postalo moguce staviti ga u mkv, a onda je drugi problem postao reprodukcija tog sadrzaja s obzirom na sve one profile, a u zadnje vrijeme i tu ima dosta pomaka...
Ovo sto cu napisat sigurno nece biti svima razumljivo, ali ce rezultat svako biti mnogima interesantan.
Dolby Vision madjionicari u CoreElec timu su uspjali potuno "rastavit i raspetljat" svekolike DV tajne.

Trenutno je na prethodno spomenutim Ugoos AM6B i Minix U22X-J (Max) boxovima moguce pretvorbom pomocu "DV VS10 engina" reproducirat sve SDR sadrzaje u HDR, HDR10+ ili Dolby Vision format. Bas sam zadnjih par dana gledao TV dnevnike i nogometne utakmice u Dolby Vision formatu.

Nadalje, (svima razumljivi dio ono sto ce vecina moci koristit, trenutno rade na zamjeni EDID podataka koje CoreElec "pokupi" preko HDMI-a, sa TV-a koji ne podrzava DV, sa EDID podacima nekog TV-a koji podrzava Dolby Vision.

Rezultat 1: svi tv boxovi koji podrzavaju CoreElec 21 i DV ce moci uredno prikazat DV sadrzaj na TV-ima koji NE podrzavaju Dolby Vision, dakle i na Samsungima, sa ispravnom kolorimetrijom. (ovo vec radi)

Rezultat 2: svi tv boxovi koji podrzavaju CoreElec 21 i NE podrzavaju DV ce moci uredno reproducirat Dolby Vision sadrzaj na svim TV-ima, sa ipravnom kolorimetrijom! (ovo jos ne radi)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2024., 17:22   #876
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Uj! Prekrasna vijest, bit cu malo bahat pa pitat jel ide taj coreelec na firestick 4k max 2nd gen?

Jel se moze u taj coreelec instalirat SmartTube (youtube za androide)? Odnosno klasicne apk verzije za android?

Sent from my 23078PND5G using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2024., 20:05   #877
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Nazalost, ne i ne. CoreElec je olaksani Linux OS, dovoljan jedino za pokretanje Linux verzije Kodi media centra. Postoji Kodi addon za Youtube, ali se nemoze ni priblizno usporedit sa SmartTube...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 00:25   #878
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 334
Vidim da nitko ne piše o Apple TV 4k.
Što njemu fali osim visoke cijene? Rade li na njemu svi ovi naši streaming servisi?
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 09:22   #879
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,994
U bivšoj firmi smo imali AppleTV-ove u konferencijskim sobama zbog iPhonea i Macova kada dođe neki biser s Macom koji se ne može nikako spojiti na TV za prezentaciju nego putem toga. Taj dio je radio odlično. iPhone, iPad, Mac… sve se upari i radi super. Rezolucija je obično bila mirorirana od source uređaja.

Servise nismo testirali. Imali smo previše predrasuda
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 09:32   #880
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 334
Pun mi je kufer Androida i poskakivanja slike pa razmišljam o Apple TV-u koji već godinama ima frame rate matching i navodno radi kako treba. Jedino ne znam koje aplikacije ne rade na njemu. Za sad koliko vidim nema SmartTubeNext za izbjegavanje reklama na YouTube, čini mi se da A1 Explorer ne postoji za ATV4K. Netflix i Max bi trebali raditi kao globalne aplikacije, F1tv čini mi se da ima za tvOS. Ima li netko Maxtv i EON na ATV4k?
ivanr je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 09:43   #881
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,994
RPi 4 odlično synca frame rate između source filea i TVa ali noviji Kodiji meni ne rade dobro na tome. Play/stop traje prepredugo. Zaglavio sam na 18.x verziji.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 13:45   #882
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
RPi 4 odlično synca frame rate između source filea i TVa ali noviji Kodiji meni ne rade dobro na tome. Play/stop traje prepredugo. Zaglavio sam na 18.x verziji.
A kaj drugo mozes ocekivat od 5 godina starog uredjaja u danasnje vrijeme turbulentnih promjena?

Na modernim uredjajima noviji Kodi-ji (v.20+) na Androidu (v.12+) i CoreElecu (vec godinama) rade uredno "FR switching".
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 13:53   #883
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Vidim da nitko ne piše o Apple TV 4k.
Što njemu fali osim visoke cijene?
HD lossless audio formati Dolby TrueHD (MLP) i DTS-HD Master Audio (DTS-HD MA). Podrzava max 5.1 AC3 iz 1990 godine
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 14:37   #884
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,994
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
A kaj drugo mozes ocekivat od 5 godina starog uredjaja u danasnje vrijeme turbulentnih promjena?

To ne objašnjava zašto na Kodi 18 radi OK a na 19+ ne radi OK, a te verzije su nastale baš za RPi4 way before je došao RPi5.

Po meni je daleko veći problem što ni na RPi5 nema VP9 i AV1 hw dekodera koji su royalty free. Još gore je što su na RPi5 maknuli i hw dekoder za H264
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2024., 16:32   #885
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,115
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To ne objašnjava zašto na Kodi 18 radi OK a na 19+ ne radi OK, a te verzije su nastale baš za RPi4 way before je došao RPi5.
Nebih znao, dok sam koristio RPi4, vrtio sam Kodi 17 i 18, a dolaskom Kodi-a 19 vec sam bio presao na AmLogic boxove/uredjaje...
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na