Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2024., 07:49   #6481
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,250
mislim da je u potpunosti nebitno šta će se dešavati sa "brandom" naknadno, oni svoje ugovorne obveze moraju ispuniti.

jedno vrijeme je iskon pao u zaborav, nisu bile dostupne njihove usluge, cijene su bile nekonkurentne (pa čak skuplje od ht-a), to govorim unazad jedno 3-4 godine.

i zapravo do pred par mjeseci nisam ni znao da su još živi.

HT kao monopolist na tržištu svoje usluge nesmije nuditi ispod određene cijene, bile su i neke hakomove tužbe i sudska rješenja oko ovoga (koja sam zaboravio). iskon je upravo dampiški brand, nešto šta je i bonbon nekoć bio (i još uvijek je ali nije TOLIKO kao nekad).

za krajnjeg korisnika sve to nije bitno. dok god nude usluge...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2024., 20:39   #6482
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 205
Ht oprika ili telemach

Pozdrav ljudi...evo pisem tu kroz par tema jer moram nazalost sam gurati postavljanje optike u zgradi 55 stanova jer predstavnika boli tuki...uglavnom...ima mjesta samo za jednog u buziru...kome dopustiti i s kime imati najmanje provlema....
Procitao sve i svasta....zgrada je gradjena 2007 i nema bas nekih instalacijskih mogucnosti...kako god namuciti ce se i jedni i drugi..
Pricao s tcom predstavnikom i kune se da u suglasnosti pise da moze njihovu optiku koristiti tko zeli/plati....
Telemach dere svoju pricu...a kazem, mjesta za jednog ce vjerojatno podzbukno biti..
Ako je zaista istina da sve moze preko tcoma onda.stavim tcom i prica gotova.
Takodjer mi rekli iz tcoma da.ce uskoro bakar u povijest jer ce se dizati min. brzina....
madox je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2024., 10:08   #6483
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 53
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
nije baš nivo signala ,ali može biti kao kod mene nedavno na telemachu gušenje,posledica loše izvedene ulazne intalacije u ulaz optički kabel ide kroz kanalice i lagano se svrkne i imaš gušenje na graničnim vrijednostima (na telemachu je 30 dBm),
posljedica je svako malo zastoj u uslugama nije pucanje veze nego slika/internet stane/smrzne se na trenutak dok se ne spusti ispod tih 30 dBm,na sreću to se vidi na telemachu u firmwareu routera kod mene je bilo 28,7 dBm,prije izlaska tehničara,
koriščenjem usluga varira 1-2 dBm,tehničar je zamjenio optički kabel od vanjskog ormara do kutije na katuoko 50m optičkog kabla smo bacili, sad je 23 -24 dBm,20dBm je ko startni šum do 25 je odlično iznad je već problematično u mirovanju
,u svakom slučaju moraš tražiti mjerenje linije,najsigurnije mailom pritužbama, najbolje spomenuti razuman rok i spomenuti prijetnju raskidom ugovora,ako se to ne riješi (baš i ako nemisliš to napraviti) služi kao lagani pritisak
da pošalju tehničara koji zna ,odnosno baš njihovog tehničara,jer treba provjeriti da ont ne stvara probleme. jer kod tcoma ti obično iziđe vanjski suradnik(ja sam ih zvao "nosaći routera" jer im je uvjek rešenje bilo mada nikada nije pomoglo zamjena routera),
a na centrali baš ih nije briga ako oni puštaju ok signal,tako da ulaznu liniju u zgradu nitko ne kontrolira.
Moće li se na ASUSu ili Tplink ONTu pogledat negdje ova razina signala (originalni FW ne Merlin) ?
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2024., 17:28   #6484
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 53
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
E točno to.
Gornja dva rezultata su jedan tv na maxtvu s redovnim programom, donji su kad je na drugom upaljen film unazad od prije 3 dana. Znači ti spajkovi su toliko redovni i toliko disejblaju sve ostale uređaje na internetu do neupotrebljivosti koliko sve trza ili dugo otvara, a rekoh, online gejmanje da ne spominjem, sve moguće lampice ingame za ping i vezu se popale.
Evo i kod mene 1 sl. bez IPTV, 2 sl. sa 2 IPTV, 3 sl. sa 2 IPTV i na oba gledanje emisije unatrag.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bez iptv.JPG‎
Views:	77
Size:	11.5 kB
ID:	27599   Click image for larger version

Name:	2 iptv.JPG‎
Views:	51
Size:	12.0 kB
ID:	27600   Click image for larger version

Name:	iptv sa gledanjem oba unatrag.JPG‎
Views:	53
Size:	12.7 kB
ID:	27601  
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 09:11   #6485
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 31
Imam optiku od ovog operatora brzina 500/250. Upload radi bez problema na maksimum, ali imam problema s downloadom. Na speedtestu i download i upload ide do ugovorenog maksimuma.

Naime, kad stavim neki veći download nakon nekog vremena se cijela mreža blokira, download se prestane skidati i ne može se uopće koristiti Internet nekoliko minuta na niti jednom uređaju niti preko LAN niti preko WiFI i nakon nekog vremena se samo odblokira kao da ništa nije bilo. Ping test prema ruteru normalno prolazi. U to vrijeme jedino MAXTV preko STB radi bez problema kao da se ništa ne događa.

Zanima me je li to normalno, događa li se još kome? Jedino rješenje koje sam do sada pronašao je da programski smanjim brzinu za cca 20% prilikom downloada i onda sve funkcionira bez problema.
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 10:41   #6486
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,573
Koji router imaš?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 12:08   #6487
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 31
Technicolor FGA2235
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 13:32   #6488
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,854
Test sa ograničenom DL brzinom potvrđuje da je problem u loše postavljenom Quality of service (QoS) servisu na routeru.
Poznato je da operateri QoS postavljaju tako da uredno radi VoIp i IpTv (šta im je važnije) a za Internet ih nije briga.

Ako se slučajno radi o torentu onda je obavezno da ograničiš br. istovremenih konekcija i koliko bandwith - a smije max. koristiti,
u protivnom dobiješ rezultat kakav opisuješ ili još gore da se router komplet zblesira.

Ako se ne varam, Technicolor FGA2235 ima onu novu idiotsku varijantu konfiga preko web portala pa čisto sumnjam da možeš uopće vidjeti QoS postavke.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2024., 14:05   #6489
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 31
Da, baš to, uopće ne mogu vidjeti postavke u ruteru osim onih u aplikaciji. Kod noise piše -14.4 i +2 dB. To sam pročitao da je u redu. Na računalu mogu ugasiti QoS za konekciju, ali pretpostavljam da to ništa ne mijenja. Da sam znao uzeo bih negdje 1Gb/s pa neka bude i tih 20% manje ovi su i ovako preskupi.
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2024., 06:53   #6490
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 205
može li netko biti ljubazan i pogledati/napisati koji konektori trebaju biti na krajevima optičkog kabla kod HT optike.
Pročitao sam negdje nečiji post i ne mogu ga više nikako naći.
Dakle konektori SM kabela na hodniku i u stanu...
SC SC APC/UPC ili SC LC APC/UPC

Hvala
madox je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2024., 07:11   #6491
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 57
Technicolor se ne može prebaciti u bridge, jel tako?
Koji je plan B? Jednostavno spojit Technicolor s svojim ruterom?
Treba mi iptv i telefon pa bi ostavio njihovu opremu.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2024., 08:27   #6492
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,492
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
može li netko biti ljubazan i pogledati/napisati koji konektori trebaju biti na krajevima optičkog kabla kod HT optike.

Pročitao sam negdje nečiji post i ne mogu ga više nikako naći.

Dakle konektori SM kabela na hodniku i u stanu...

SC SC APC/UPC ili SC LC APC/UPC



Hvala
SC/APC
https://imgur.com/mDF8uCR



Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
Technicolor se ne može prebaciti u bridge, jel tako?

Koji je plan B? Jednostavno spojit Technicolor s svojim ruterom?

Treba mi iptv i telefon pa bi ostavio njihovu opremu.

Traži da te skinu sa RDK Platforme.
Pitaj da ti daju ONT+Router combo.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2024., 10:44   #6493
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 205
Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 13.09.2024. u 22:56.
madox je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2024., 21:24   #6494
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,077
Ekipa, izgleda da HT provlači optiku u selima pored Velike Gorice i navodno planira pokriti i selo gdje moji žive i gdje ja planiram graditi kuću. E sad, ta ulica gdje su moji je baš uvučena od glavne ceste i ima samo par kuća pa sam nekako skeptičan da će oni skrenuti s glavne ceste i provući preko 100m kabla samo da bi došli do 3-4 kuće na kraju ulice. Ima li netko iskustva da se može negdje nekoga pitati o tom planu provlačenja kabela?

Vjerojatno je bilo već pitano, ali iskreno nisam ni u kojim snovima ikad pomislio da će optika ikad tamo doći pa nikad nisam obraćao pozornost na te postove ovdje
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 05:13   #6495
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,167
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa, izgleda da HT provlači optiku u selima pored Velike Gorice i navodno planira pokriti i selo gdje moji žive i gdje ja planiram graditi kuću. E sad, ta ulica gdje su moji je baš uvučena od glavne ceste i ima samo par kuća pa sam nekako skeptičan da će oni skrenuti s glavne ceste i provući preko 100m kabla samo da bi došli do 3-4 kuće na kraju ulice. Ima li netko iskustva da se može negdje nekoga pitati o tom planu provlačenja kabela?

Vjerojatno je bilo već pitano, ali iskreno nisam ni u kojim snovima ikad pomislio da će optika ikad tamo doći pa nikad nisam obraćao pozornost na te postove ovdje

Provjeri ovdje.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 09:00   #6496
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,250
do pred malo (lani) bile su aktivne mail adrese za prijavu zahtjeva za spajanje. to je ukinuto nažalost i više nema načina da se ht-u direktno naknadno prijavi neku adresu za spajanje.



ako mreža još nije iizgrađena, ja bi nazvao izvođača. nekad je to bio ericsson nikola tesla,a navodno nedavno je HT progutao sve te njihove kooperante i osnovao novu firmu koja se zove... HT nešto. ne mogu se sjetiti, nije mi bilo bitno u tom trenutku. njihovi tehničari su mi to rekli, ali ne mogu naći nikakvu informaciju na netu.



uglavnom ako te odjebu u ericssonu, možeš probat uloviti lokalnog projektanta, 99% je to netko tko radi za općinu uglavnom se zna tko je.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 12:38   #6497
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,492
Da istina.
Moj kontakt u HTu mi je prije cca godinu dana rekao da ih sve što su radili Ericssonu sada su prebačeni u HT grupaciju.

Za pokušaj prijevremenog spajanja na optiku jedini način je da se ode u TCentar i preda se zahtjev za spajanje.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 12:54   #6498
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,081
HT je preuzeo nazad sve u vezi izgradnje i odrzavanja od pocetka godine, sve su preuzeli u HT Servise

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 14:30   #6499
Ivooh1
Registered User
 
Ivooh1's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Krapina
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa, izgleda da HT provlači optiku u selima pored Velike Gorice i navodno planira pokriti i selo gdje moji žive i gdje ja planiram graditi kuću. E sad, ta ulica gdje su moji je baš uvučena od glavne ceste i ima samo par kuća pa sam nekako skeptičan da će oni skrenuti s glavne ceste i provući preko 100m kabla samo da bi došli do 3-4 kuće na kraju ulice. Ima li netko iskustva da se može negdje nekoga pitati o tom planu provlačenja kabela?

Vjerojatno je bilo već pitano, ali iskreno nisam ni u kojim snovima ikad pomislio da će optika ikad tamo doći pa nikad nisam obraćao pozornost na te postove ovdje
Ako je u planu taj dio ulice ,mjesta,sela, nevažno ,potegnut če kablove. Kod mene u zagorju su nedavno završili jedan veći dio oko Krapine i okolnih općina i moram reći da su potegnuli optiku na mjestima gdje jedva struje ima,doslovno do svake kleti

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
Ivooh1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 15:11   #6500
bed-boy11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa, izgleda da HT provlači optiku u selima pored Velike Gorice i navodno planira pokriti i selo gdje moji žive i gdje ja planiram graditi kuću. E sad, ta ulica gdje su moji je baš uvučena od glavne ceste i ima samo par kuća pa sam nekako skeptičan da će oni skrenuti s glavne ceste i provući preko 100m kabla samo da bi došli do 3-4 kuće na kraju ulice. Ima li netko iskustva da se može negdje nekoga pitati o tom planu provlačenja kabela?

Vjerojatno je bilo već pitano, ali iskreno nisam ni u kojim snovima ikad pomislio da će optika ikad tamo doći pa nikad nisam obraćao pozornost na te postove ovdje
Već je linkana ona hakom karta, al ona mi se čini outdated malo. Tipa tu je još Amisova optika koju je A1 ugasio.

Ovo mi se čini točnije ako se tek sad uvodi: https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze
bed-boy11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 20:50   #6501
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,167
Citiraj:
Autor bed-boy11 Pregled postova
Već je linkana ona hakom karta, al ona mi se čini outdated malo. Tipa tu je još Amisova optika koju je A1 ugasio.

Ovo mi se čini točnije ako se tek sad uvodi: https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze



Da to je najbolje jer HAKOM kasni s apdejtovima.
Sjećam se da sam godinama religiozno pratio te objave, na kraju se A1 pojavio ko princ na bjelom konju jer je Tcom iz nekog razloga stao s širenjem baš u ulici do moje.
Tak da sam meka srca prema A1 bez obzira što su postali evil corporation u međuvremenu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2024., 22:31   #6502
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,077
Gledao sam na ovim linkovima koje ste poslali i na ovom Hakomovom je to selu unutar ovog žutog, a kad stisnem na to piše da je A1 postavljao mrežu i po planiranom datumu završetka su trebali i završiti, ali A1 tu ništa nije radio tako da pojma nemam.

Na ovom drugom linku baš od HT-a sam sve pretražio i nema nigdje info da se nešto radi u susjednom selu (a radi se, buraz sreo radnike i pitao ih šta rade).

Reko sam burazu da proba ulovit nekog radnika pa ga pitat za planove ili broj gazde. Inače, radi se o mjestu Črnkovec pored Velike Gorice, a selo do u kojem se sreo radnike je Šćitarjevo.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 14.09.2024. u 22:36.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2024., 08:20   #6503
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,558
Pa kako znaš da A1 ne postavlja optiku?

I btw, preko A1 infrastrukture možete uzeti i HT ako želite…
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...

Zadnje izmijenjeno od: RimtuTiTuki. 15.09.2024. u 13:50.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2024., 12:14   #6504
bed-boy11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Gledao sam na ovim linkovima koje ste poslali i na ovom Hakomovom je to selu unutar ovog žutog, a kad stisnem na to piše da je A1 postavljao mrežu i po planiranom datumu završetka su trebali i završiti, ali A1 tu ništa nije radio tako da pojma nemam.

Na ovom drugom linku baš od HT-a sam sve pretražio i nema nigdje info da se nešto radi u susjednom selu (a radi se, buraz sreo radnike i pitao ih šta rade).

Reko sam burazu da proba ulovit nekog radnika pa ga pitat za planove ili broj gazde. Inače, radi se o mjestu Črnkovec pored Velike Gorice, a selo do u kojem se sreo radnike je Šćitarjevo.
A1 radi Ščitarjevo koliko vidim tu: https://www.a1.hr/poslovni/izvodenje...vinskih-radova
bed-boy11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2024., 16:23   #6505
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,077
Svašta, a radnici su rekli burazu da postavljaju optiku za HT. Očito se onda o A1 radi.

Šibnuo sam upit na: infrastruktura@A1.hr pa ćemo vidjeti što kažu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na