View Single Post
Staro 15.03.2013., 21:38   #903
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,773
Instalirao sam relayd ali i dalje ne znam kako podesiti bridge.

Znači, procedura koju radim je ova:

1.) Flasham OpenWRT,
2.) spojim laptop (ima 3G net) i router preko LAN4 (WAN) porta i bridgeam wlan i ethernet na laptopu - rezultat: router ima net preko WAN-a (drugačije ga ne mogu spojiti na net)
3.) 'lan' interface na routeru premjestim na IP adresu 192.168.1.2
4.) pokrenem scan wifi mreža i joinam se na željenu mrežu... nakon podešavanja pojavljuje se novi interface - wwan - čiji je naziv zapravo SSID baznog routera
5.) Instaliram relayd
6.) Iskopčam router i laptop tako da router nema više net
7.) uključim relayd i isključim firewall, rebootam router
8.) napravim novi wifi interface, zove se "Openwrt" i ima isti passkey kao i bazni router. Postavim ga kao 'lan' network, ne kao 'wwan'
9.) Kreiram novi interface naziva 'stabridge' koji bi kao trebao bridgeati wwan i lan (bar sam ja tako shvatio) - Pod "Protocol" bih trebao imati bridge ali meni se nalazi samo ovo:
- Static address
- DHCP client
- Unmanaged
- PPP
- PPtP
- PPPoE
- PPPoATM
- L2TP
- UMTS/GPRS

Samo kod prve dvije opcije pojavi mi se opcija "Bridge interfaces" gdje onda bridgeam Wireless Network: Client "SSID_baznog_routera", Wireless Network: Master "SSID_openwrt", Ethernet Switch "eth0" i VLAN Interface "eth0.1".

Naravno, ne radi.
I da, kako upisujete ove config-ove? Liniju po liniju preko Putty-ja ili ima neki brži način? Pokušao sam svaku liniju upisati ručno preko SSH ali često imam access denied (a ulogiram se kao root).

Već p*zdim, tjednima imam problema s netom i ne znam kako da ovo rješim. Ako stavim DDWRT funkcionira ali net je spor i jako često puca tako da ću se radije pomučiti sa OpenWRT-om nego sa ovim 56k brzinama

Svaka pomoć je dobrodošla,

Mario
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote