View Single Post
Staro 26.08.2022., 18:46   #127
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Nije rad po kući ali jest za kuću pa postam ovjde.

Trebam pomoć i savjete.
Kupili smo ovaj Okretni podmetač (to je gospođa inzistirala) ali se brzo nakon dolaska kući razočarala jer se vrti ne. Kratkom inspekcijom dolazim do problema a on se dakako nalazi u samom mehanizmu, tj. u "ležaju" ako ga se tako može nazvati, koji je zaslužan za rotaciju između dviju ploča a on je upravo ovakav
odnosno, na tu varijantu je.
Dakle, dvije pleh ploče, sa žljebovima za kuglice koje očigledno nisu podmazane (ali to nebi ni pomoglo jer sam ih ja podmazao) i koje su spojene prešanjem na način da imate kao zakovica kontakt metal o metal koji naravno uzrokuje sve probleme i rotacija je u najbolju ruku rečeno samo opcija, nije fičr

E sada, gledam da kupim neke lagere ili čak ovakvu opciju sa Alija ali bojim se da mi to neće pomoći kada se radi o istom dreku.

Znam da bi pravi lager tu bio jedino riješenje, ali kako ga uglaviti između dviju drvenih ploča, a da to ne zahtjeva posebne alate i puno injžinerstva sa moje strane jer to mi nije jača strana a i alat koji bi mi bio poreban za glodanje ili urezivanje utora u drvetu nemam, a ploča je koštala 50kn

Hvala na idejama, savjetima, iskustvima...
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote