View Single Post
Staro 15.01.2021., 13:58   #5281
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Mala napomena prije nego se kreneš igrati sa zamjenom ekrana, a to sam sam sebi potvrdio nakon tri preslagivanja T420 iako sam negdje nešto o tome ranije pročitao no nisam obraćao pažnju.

Prvo, moj T420 ima integriranu grafiku pa sam prema tome i naručivao "LCD controller board kit LVDS cable" koji radi na T420 i T430 laptopima, odnosno prema pročitanom postoje različiti kontroleri, za modele koji imaju NVidiu, koji imaju samo integriranu VGA, postoje više revizija sa dužim i kraćim kablovima o čemu ti ovisi i mogućnost smještaja kontrolera i td, prije kupnje svakako pročitaj iskustva korisnika.

Drugo, vezano za konkretni model kontrolera kojeg sam naručio,... iako sam pročitao da je nekima dolazilo do arfekata na ekranu meni se to nije dogodilo dok nisam promijenio 90W naponski adapter (imam ih više na raznim lokacijama na kojima uglavnom boravim pa time izbjegavam nepotrebno nošenje naponskog adaptera). Uglavnom, na jednom su mi se počeli pojavljivati arfekti na ekranu u vidu roza fleka pa sam na prvu mislio da dolazi do pregrijavanja kontrolera no nije do njega nego do naponskog adaptera.

Uglavnom, kako imam i nekoliko komada 65W adaptera, isprobao sam i njih i zaključak je da je kontroler osjetljiv na vrstu i model (proizvođača) naponskog adaptera jer sam nakon isprobavanja došao do zaključka da na 65W adapterima arfekata nema, dok korištenjem 90W adaptera od četiri raspoloživa na dva imam arfekte.

I da, želim ti ugodno i zabavno slaganje

EDIT:
Od predloženih ekrana AUO je svjetliji (bolji) jer ima 300 cd/m˛˛ vs 250 cd/m˛˛ kod LG-a, a i razlika je u mogućnosti prikaza boja (262K 45% NTSC vs 16.2M 72% NTSC), ... iako iskreno i ovaj AUO od 300 cd/m˛˛ mi sad pored Innoluxa od 400 cd/m˛ djeluje pretaman

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 15.01.2021. u 14:31.
bertone je offline   Reply With Quote