View Single Post
Staro 25.04.2024., 23:07   #3163
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,373
Citiraj:
Autor radi.neradi Pregled postova
ono sto sam htio sam napravio; 'zelim koristit nouveau za xorg, a nvidia cuda on demand za jedan binary'. umjesto da pomognes sa tehnickim rjesenjima, samo me hvatas za rijeci i govoris da radim ono sto sam napisao da ne zelim. koristim i pytorch, zato sam odabrao nvidiju, a rocm support za pytorch je tek nedavno izasao i pitanje je koliko dobro radi, s tim da je podrzan veoma mali broj kartica pocevsi od RDNA3 (7900), koje su mi trenutno van budzeta.

alternativa postoji, uzet jos jednu amd karticu za 20e samo za video i napravit passthrough 3080 u qemu gdje ce se raditi potrebno stvari, izolirano od hosta.

Code:
OpenCL API (OpenCL 3.0 CUDA 12.4.125) - Platform #1 [NVIDIA Corporation]
========================================================================
 * Device #1: NVIDIA GeForce RTX 3080, 9664/10001 MB (2500 MB allocatable), 68MCU

Majko mila tvrdoglavog...dakle pametniji si nego ja kao Linuxas sa 20 godina Linux iskustva od toga ganjanja 15 godina iskljucivo i samo nvidia grafulja jer su ATI/AMD driveri bili govno, bilo standalone ili Optimus u lapovima. Da naravno da sam probao gurat nuoveau ali ako nekaj nejde onda nejde. Zbilja ne kuzim koja ti je logika forsiranja OSS drivera za Xorg a nvidia za app (newsflash - ni to nije moguce - nebres oba drivera gonit za jednu grafu). Pa koristi isti driver za oba za Boga miloga. To sto nvidia disejbla sve smisleno cim primjeti virtualno okruzenje jer forsira Quadro za takve stvari je drugi par rukava. Nuoveau ne nudi ni jednu hebenu prednost - bez obzira dal pricali o performansama, naprednim funkcijama ili potrosnji. Ideologija? Jebes ideologiju ako pol toga ne radi kak spada. Nemas tu sto htjeti ili ne htjeti - jednostavno nemas izbora zahvaljujuci trenutnom stanju drivera za nvidia grafe na Linuxu.

A sto se GPU Pastrough opcija tice mozes probat (nakon sto instaliras nvidia driver svejedno trebas 2 dedicirane grafulje...barem meni nije poznato nekaj sto bi drukcije sljakalo):

https://wiki.archlinux.org/title/PCI...rough_via_OVMF
https://www.youtube.com/watch?v=HO_8liPirns


Tako - a sad ako mislis dalje tvrdoglavit barem opisi sto tocno zelis gonit i koji je cilj ovih komplikacija umjesto da se natezemo izmedu filozofija i prorocanstva babe Vange.
tomek@vz je offline   Reply With Quote