View Single Post
Staro 25.06.2022., 13:48   #1289
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,435
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
Pozdrav ekipa, uzeo RX 6600 i sad imam opet onaj isti slučaj kao i sa RX 580 koju sam imao a to je da po defaultu memorija radi stalno na max taktu (imam spojeno i TV).

E sad, prošli puta sam to riješio s Custom Resolution opcijom u driverima gdje sam samo išao na add new i onda samo promijenio Timing Standard na CVT, ostalo sve kako je bilo po defaultu (rezolucija, refrase rate i tako dalje). Na RX 580 je to riješilo slučaj da memorija ne radi stalno na max nego da radi kako treba.

To sam isto napravio sada i riješi se to s memorijom, ali sam uočio novi problem. Radi se o tome da mi se tim custom resolutionom "Color Depth" spustio sa 10-bit na 6-bit i to se neda promijeniti sve dok je aktivan custom profil.

E sad, ne znam zašto je to tako i kako da se riješi a da ne idem samo reset na default i maknem custom profil jer onda memorija radi na full stalno (povećane temeprature i potrošnja) što ne valja. Googlao sam i svašta nešto ali ako je netko imao iskustva s time i zna riješenje, bilo bi super .

E sad još što se tiče toga 10-bit vs 6-bit. Ja iskreno uopće ne vidim nikakvu razliku ovako na prvu pa se još oko toga razmišljam da to možda krivo prikazuje, odnosno da je i dalje 10-bit ali pokazuje 6-bit? Ne znam evo u čemu je u praksi generalno razlika, jesu li boje ispranije ili??

Eto, ako se netko time već bavio, neka kaže jer znam da to nije izolirano samo kod mene

Nisu ti boje isprane, nego se vide gradacije boja što je manje bit-an prikaz, što ej više bit-a to je prijelaz finiji tj neprimjetniji.
Ja na 8bit ne primjećujem niš.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote