View Single Post
Staro 31.01.2021., 17:17   #312
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Danas sam došao do zaključka. Dakle DSLAM ima ograničenje MAC adresa i samo koji mu se prvi javi njemu odgovara. Stvar je u tome što se na Speedšrotu ne može ugasiti "always on" način, pa kad veza pukne, bilo to nakon x sati ili nakon 24h, ako Speedšrot prvi pokuša napraviti konekciju, DSLAM zapamti njegov MAC i onda se router iza može slikati.

Rješenje je staviti ruter koji nema samo PPPoE passthrough, nego se može podesiti da se ne spaja automatski. Onda Mikrotik ili bilo koji drugi ruter sam uspostavi vezu, ponekad istu sekundu nakon pucanja (ako je 24h) ili nakon par minuta ako je puklo iz čista mira (Mikrotik javlja kao i Asus od kolege, "maximum number of sessions exceeded" i "authentication failed" kad pukne iz čista mira, valjda dok DSLAM ne skuži da je PPPoE konekcija pala).
Kako onda pojašnjavaš paricu dužine 1.2km(stan od brata mi na DSL-AC55U) a PPPoE IP obnova traje 7sec do 15sec.

Isto tako pošto imam config decryptan ZTE V4 našao sam EchoTime i EchoRetry postavke.ISPovi ruteri nukeaju DSLAM po 30 requestova po sekundi sa 20 pokušaja pa im PPPoE krepa pa onda ide klasika FactoryReset i čupanje iz struje na 10 sec.

Dok je na mom i bratovom po defaultu 6 requestova i 10 pokušaja(valjalo bi se poigrat s tim)

Ako unesem vrijednosti od ISPa u svoj totalno poludi i za PPPoE obnovu mu treba između 40sec do minut ipo.

http://imgur.com/dDmArP0

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote