View Single Post
Staro 13.03.2016., 16:00   #52
iwek
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 21
Kad se rezimira ostane 5 kvalitetnih postova a ostalo su nagađanja. Evo onda da ja dam neke savjete iz prve ruke.

Nema ljepseg kad ti frend kloka prvog proca u zivotu(intel e2180) a ti nis ne kuzis i onda ti se jednog dana zbloka komp, moras resetirati bios i naucit to sve sam. Da nije sticky-a za Core2 proceve nebi vam sad vjerojatno pisal.

Nakon dosta godina bacam se na Amd-ov apu 6800K, brutalan proc sa internom grafikom, isprobal sve zivo na njemu i izvukel 20% oc na njemu(4.7GHz 24/7) i jos naucil klokati memu(sa 1866 na 2200mhz - brutalan skok u performansama)

Nakon 2god na Amd vidi se da nije to ni blizu to i uzimam 6600K.

Palim bios, slazem settingse po osjecaju, restartam i bam 4.6Ghz na 1.275v.
Ubol sam brutalan primjerak.
Presel sam sa Asusove ploce(AMDapu) na Gigabyticu(Skylake) i moram priznati, Asus ubija.

Imal sam gigabyte na starom Core2 intelu i jos sad radi nakon 9 godina al ovaj novi gigabyte se na stock biosu zbrika nakon najobicnije restarta windowsa(ponekad) a UEFI je najzadnja verzija od 12mj official.

Reko ajd jos nisu ispravili sve necu oc-ati Bus speed i memu dok ne dodje novi official(beta se ne racuna) UEFI. I eto nakon 3 mj izaso je novi F6 bios.
Mozete ocekivati review kroz par dana.

Najbitnija stvar je ugasiti Turbo, EIST, ugasiti sve C statove i voltazu staviti MANUALNO!!
Ako to ne napravite ko da niste OC-ali...

Zadnje izmijenjeno od: iwek. 13.03.2016. u 18:41.
iwek je offline   Reply With Quote