View Single Post
Staro 23.09.2021., 19:15   #5630
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Da malo updejtam situaciju sa svojim t480 kojem su se baterije ispraznile dok je bio na punjacu, oba porta prestala puniti i vise nije davao tragove života a garancija istekla mjesec prije pojave kvara...
Odveo ga ja u zel-cos da vidim što će reći, nakon 10 poziva i mjesec dana čekanja su poslali ponudu od lijepih cca 12000kn za zamjenu maticne, zali boze vremena i dijagnostike njihove...

Dok je bio kod njih malo istrazivao i naletim na ovaj problem koji je zahvatio i brickao dosta ekipe koja nije promptno reagirala:
https://pcsupport.lenovo.com/ca/en/solutions/ht508988/
ne sjecam se jesam ikada to odradio, svojevoljno nisam, moguce da je to uzrok nedacama, al si mislim sta cu sad, sad je kasno ak je otisla maticna...

Pokupim ga neki dan sa "servisa" i sjetim se da frend ima isti model. Dam mu svoju bateriju da mi ju napuni (on ima problem gdje su mu vec tri baterije crkle na t480ki , stavim napunjenu bateriju i laptop upali iz prve, sve normalno radi na njemu.
Nakon što sam napravio backup svih podataka koji nisu bili spremljeni jos prije krenuo fixat problem gdje se dok je na punjacu svake dvije sekunde prestaje puniti, pa puni par sekundi i prazni se naravno, a narancasta lampica punjaca blinka. Uspješno odradio BIOS update gdje sam trebao gadjati one dvije sekunde dok se "puni" da se pokrene setup, ali NE želi mi instalirati thunderbolt drivere s linka, firmwere je uspio, ali N22TA14W faila sa generickom 0x0000fff.. greskom. U meduvremenu se ispraznio. Ako netko ima ideju kako probati rjesiti nek vice da probam kad frend napuni bateriju opet, ili cu windowse dizat nanovo u nadi da ce to rijesiti
Princ288 je offline   Reply With Quote