View Single Post
Staro 06.12.2017., 21:36   #50
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
50kn ovamo, 100kn tamo i dolazimo do toga da konfiguracija koju si ti naveo košta gotovo dvostruko više od ovog što je Smartic naveo.

Cilj je složiti 20ak računala za zadani iznos što se očito može, bez problema. I ne, to Smarticevo nije otpadna kanta koja je odmah za otpis, što si napisao da jedino može dobiti za taj iznos. To računalo će obavljati zadanu funkciju identično kao i to koje si ti naveo.


Minesweeper i Solitaire nisu dio NPPa osnovne škole. Zanima me koje to bijesne programe ne bi mogao pokretati na takvom računalu? Office? Logo? QBASIC? Spusti se na zemlju, radi se o OŠ, zahtjevi ne mogu biti manji nego što jesu.
Dečki zadnje što je moja škola dobila su računala sa win xp, stara doslovno 20 godina. Druga škola su računala stara 2009-te. I sad je kod ovih iz 2009-te lagano crklo jedno napajanje, 2 monitora, 5 tipkovnica, miševi.

Ja na svojim računalima stavljam program reboot restore i tada se računalo dosta uspori. Dovoljno je pogledati i zakrpe za win. Malo, malo pomalo i uspori se to. Ja sam još uvijek na hdd-u.
Evo konkretno računala su iz 2009-te, gore je bio win 7 koji je dobro radio, al mi se rušio italc. (jerbo nema para za lanschool).
I reko idem stavit win 10 na 2 gb rama i eto sranja. Kompovi spori da je to strašno. Sad mi je žao, al nemam 3 dana za ponovno vraćat win 7 i poštelavat.
Stavljam uz movie maker, muvizu, stykz, gimp i tako.
Poanta je da je pitanje kada ćemo i ako ćemo više ikada dobiti računalo, a treba durat 10+ godina. Sad u ovo vrijeme kupovat HDD je besmisleno.
Tko zna što će doć iza ssd-a za 5 godina.
marek45 je offline   Reply With Quote