View Single Post
Staro 05.12.2008., 13:11   #136
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
sad ga vec kompliciram,ako ste volji raditi,kupite 10 muznih krava,10ha zemlje,traktor i prodaja mlijeka,nije bog zna kakva zarada ali imas para za zivot,nulta stopa pdv-a na prodaju mlijeka,po litri 2.5kn,svaka krava dnevno 20-ak litara mlijeka,racinica je jasna,u stalu si stavite video nadzor,provucete si mrezne kablove ili se koristite bezicnom mrezom,sjednete su i fotelju i kao direktor obiteljskog gospodarstva nadgledate kako vasi radnici "kravice" rade,papaju,daju mlijeko itd...i da zaboravio sma rec,morate se naradit za te pare krvnicki!ali kazu da se to neisplati,naravno seljaci(ljudi koji zive na selu,nikakav posprdan naziv),voze tratore od 50+ k eura,dosta sam samim time rekao...
na ovo se moram nasmijati jer je sprdacina uopce spominjati koliko kosta 10 muznih krava, pripadajuca infrastruktura za drzanje istih, koliko te kosta 10ha zemlje i sl. za to trebas kredit i to mastan koji sigurno neces moci vracati od 200 prodanih litara mlijeka. taj posao vise nema racuna, samo se slijevas iz kredita u kredit i stvarno se ne isplati. imam poznanika koji se u "seoskoj idili" bavi istim poslom, do grla je u kreditima koje jednostavno ne moze vracati i to su samo problemi, strojeve je kupio isto na kredit. svi koji se bave istim poslom odlaze u kredit jer da imaju npr 2-3 mil. kuna sigurno ne bi investirali u takvo nesto
cyclone je offline   Reply With Quote