View Single Post
Staro 25.01.2021., 21:32   #43
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
I da, provjerio sam onaj flat kabel što je tiki gore napisao, ima 12V između grounda i prva tri pina, skoro pa točno 12V, nešto sitno manje.
Znači da ti panel dobiva napajanje. U većini slučajeva kada panel dobiva napajanje ali ne dobiva nikakav video signal uđe u mod gdje mjenja boje (RGB) kako bi "pokazao" da je ispravan. Ako se ne pali, vjerojatno je stvar do panela. Da bi bio siguran šalje li mu MBO videosignale, trebao bi provjeriti osciloskopom.

Nisi stavio ni sliku cijelog aparata, ali čini mi se da je riječ o panelu koji ima integriran t-con na samoj pločici panela. Trebao bi rastaviti metalni okvir oko panela da dođeš do t-con pločice pa tamo mjeriti ako imaš sve potrebne napone za rad panela:

https://www.youtube.com/watch?v=VRW7ZXlyd48

Ugl ja ne bih petljao oko napajanja i onog mosfeta - grijao se i zato je pocrnio. Ako ti backlight radi, očigledno je ispravan. Ne dijagnosticiraš zašto ti ne radi pozadinsko osvjetljenje nego zašto nemaš sliku na panelu.

Uglavnom jako dobro razmisli prije nego li ulupaš pa makar i 100kn na taj tv jer ja bih prije rekao da je problem panel/tcon nego matična. A i tv ima 5 godina i ima LED pozadinsku rasvjetu - tko zna koliko je ona sati "natukla" i u kakvom je ona stanju...
tiki66 je offline   Reply With Quote