View Single Post
Staro 25.01.2021., 14:00   #39
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prva slika, prvo pa muško, nemaš +5V,
e sad, može biti da ga "ne pravi" (sklop koji je za to zadužen) ili nešto spojeno izad ga vuče u kratki spoj.
To je vjerojatno samo početak.
Hm, trebam li ih imati, ako pogledaš onu prvu sliku koju sam stavio, na pinovima za 5V, pa čak i prvom od dolje za 12V nema kabela.

Mislim na ovo

20210115-182859

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovaj Q8601 sa druge strane se očito grijao i zato je promjena "boje" pcb - a oko njega.

Vjerojatno su ti već rekli, treba pokušati naći schemu / service manual,
tražiš ga po tipu i/ili oznaci "šasije".
Našao sam, ne kužim šta im je šasija i čini mi se da je to specifično za Philips, ali oznaka "šasije" je TPN16.2E LA, apsolutno nigdje nisam uspio pronaći to na šasiji, odnosno na nijednom fizičkom komadu mog televizora. Skinuo sam service manual i tamo ima shema mojeg napajanja, to je ovo

psu-shema

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Nikky +1

Korak broj jedan je skinuti taj ?mosfet? koji se grije, saznati kaj je to i testirati.
Tamo piše da je Q8601 dio LED driver sklopa i to je MOSFET AOD2922 kojeg ne bi trebao biti problem nabaviti. Jedino što moram vidjeti može li se dijagnosticirati zalemljen ili ga se mora odlemiti i mogu li ga dijagnosticirati s prilično bazičnim multimetrom.
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Drugi korak je skinuti mali transformator (vjerojatno 5V OUT) s druge strane, pa i njega testirati.

Bilo bi dobro da je to otislo, jer je sve jeftino, lako dobavljivo i lako se zamijeni.
Pretpostavljam da misliš zbog izostanka ovog 5V na pinu, ali kao i gore, nema žice koja vuče 5V pa pretpostavljam da to ne može biti problem, iako možda i može, ne znam baš pročitati shemu.

I da, provjerio sam onaj flat kabel što je tiki gore napisao, ima 12V između grounda i prva tri pina, skoro pa točno 12V, nešto sitno manje.
Feyd je offline   Reply With Quote