View Single Post
Staro 25.11.2021., 18:25   #3085
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Pozdrav.


Trebam pomoć.

Ovak što meni treba. Poslovni korisnik. Mali ured, home office. Projektiranje i programiranje specifičnih uređaja. Dosta koristim virtualne mašine. Virtualke su mi do 200GB. Projekti. Ono što je ful bitno mi je redudancija. Imam projekte koji su puno love i ne želim izgubit ni u kojem slučaju. Na radnoj stanici imam 2.5TB SSDova, i nije mi neki bad ak mi treba virtualka učitat je, pa radit na njoj, i kasnije je vratit. Padalo mi je na pamet 10 Gbit pošto imam provučen cat 7 po svuda, pa bi onda mogao virtualke otvarat direktno.

Osim rada doma, imam potrebu pristupit nekim projektima i fajlovima na terenu (worldwide) i želim imat pristup tim fajlovima iz hotela. Doma/ured mi je internet 1/0.1 Gb/s, nažalost dinamička IP adresa. Koliko kužim SYNOLOGY ima tak nešto, odnosno ima neki DNS.


Ne bi davao više od 1k€ bez diskova. Buka me živcira, pa bi za diskove kupio ssd, tipa 4 po 1GB il 4x 2 GB SATA, rješenje mora bit tiho (RAID 10).



Gledao sam nešto tipa QNAP HS-453DX, al mi je retardirano 2 sata i 2 nvme. Da je 4 SATA bi mi se više sviđalo.

Dal postoji nešto što me može zadovoljit, il moram radit DIY....što mi se ono totalno neda+ zajebancija oko DNS.
markecSMB je offline   Reply With Quote