View Single Post
Staro 25.11.2021., 18:22   #478
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Nebitno koju bateriju ćeš staviti 18650, 21700, 14500 ako je Li-ion i 3,7V (a jesu). Samo ove veće ti neće stati u kućište, logično.
Ne možeš stavljat NiMH baterije jer napon prenizak.

Ne znam kakav je to punjač, ali svaki Li-ion 3.7V članak se puni i prazni na isti način. 4,2V puna, ispod 2.5V se ne smije prazniti (nekad se uređaj i prije isključi da ne prazni tako nisko).
Moj savjet bi bio da nabaviš još jednu ili dvije 14500 baterije i kad trebaš samo promijeniš. I sve bi trebao moći puni preko tog punjača iako taj dio s punjačem ne shvaćam. Kakav je to magnetni punjač?


Ne mogu pronaći struju pražnjena na original bateriji, ali ako košta 15€... Onda bih ja svejedno gledao nešto jače od 3-4A sa strujom pražnjenja.
Velika struja pražnjena + veliki kapacitet = jako skupa baterija.
Jeftinije baterije ili imaju manji kapacitet pa veću struju pražnjenja, ili velik kapacitet pa manju struju pražnjenja. Ovisno od primjene negdje nije potrebna velika struja pražnjena pa se uzimaju one s većim kapacitetom jer su povoljnije.

Nkon.nl je OK stranica i tamo nećeš kupiti lažnjak od 8999mAh. Ako ćeš tamo kupovati ja bih uvijek uzeo dvije tri baterije koje imaju malo niži kapacitet za istu cijenu nego jednu s većim kapacitetom jer i baterija od 900mAh će se isprazniti i nećeš imati još jednu da odmah promijeniš, a ako uzmeš dvije od npr. 750mAh, uvijek imaš jednu punu, spremnu.

EDIT:
Vapcell INR14500 H10 1000mAh - 10A na nkon.nl izgleda dosta dobro (aka. nije skupa). Brand mi nije poznat.

PS - javi u inbox ako ćeš naručivati s nkon.nl možda bih i ja nešto uzeo.

Zadnje izmijenjeno od: beli14. 25.11.2021. u 18:28.
beli14 je offline   Reply With Quote