View Single Post
Staro 13.04.2024., 11:37   #5662
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,991
Meni 1070 radi OK, tu i tamo bude sitnih problema, odem u recovery, odradim još jedan update i problem se riješi. Lako moguće da noviji hardware ima više problema.

Što se skaliranja tiče, na poslovnom laptopu 15.6"/4k sam morao isključiti skaliranje jer sam imao hrpu problema s raznim aplikacijama. Teams naročito, kada bi iskočio popup koji bi treba zauzeti recimo unutarnju trećinu ekrana on bi se razvukao na punu rezoluciju pa sam ga morao resizati ili maksimizirati da uopće mogu kliknuti nešto u njemu. I nema šanse da on zapamti te dimenzije u koje si ga doveo ručno, nego uvijek po svom. Sjajno.

S obzirom da mi taj laptop služi isključivo za tu jednu svrhu (browser, teams, outlook i par tekst editora) nisam se ni htio zajebavati, samo sam podesio rezoluciju na 1080p i nakon toga je sve bilo OK. Moguće da mi je kvalitet slike nešto lošiji, ali me to ne sekira s obzirom da je to i tako samo pomočni ekran s kojeg se u ovom stanju može čitati najnormalnije.

Možda je to način na koji MS želi insinuirati da treba napraviti upgrade na 11 Što nedavno i jesmo probali, da bi u jednom trenutku nakon što je je instalacija i setup bio gotov, napravim zadnji restart i ode laptop u boot loop. Nešto SSD boot device bla bla, rekoh odlično. Nakon sat vremena troubleshootanja, vratio se na 10 i SSD magično radi bez problema. Tko zna što ga je ujelo.
mkey je online   Reply With Quote