View Single Post
Staro 02.05.2022., 20:47   #1441
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 555
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Guys, trebao bi pomoć. Vidim da imate veliku raspravu trenutno, i sorry što upadam, no ja bi trebao savjet oko kupnje romobila, apsolutni noob sam. Ubio me zagrebački promet, ne mogu više...
Romobilom bi se vozio samo i isključivo do posla i nazad, ruta je slavonska/vukovarska, naravno nogostupima.
Ako bi prioritizirao što mi je bitno, to bi ovako izgledalo:

1. Sigurnost - sigurnost mi je na prvom mjestu, a čini mi se da bi to značilo da trebaju biti veći kotači, barem 10''. Uopće nemam dileme da li ću nositi kacigu ili ne, dva puta sam imao prometnu na motoru i znam zašto kažu da kaciga glavu čuva. Brzina mi nije bitna, računam da ako vozim 20km/h, na poslu sam za 30ak min i to mi je super, bolje nego da se za isto vrijeme nerviram u auto i gledam bahate vozače kako mi oduzimaju prednost.
2. Autonomnost - do posla i nazad imam oko 22km. Ne bi se htio dovesti u situaciju da romobil punim na poslu niti da razmišljam da li ću uspjeti doći do kuće ili ne. Domet bi trebao biti barem 25+ km.
3. Udobnost - ne bi htio da me za 3 dana bole leđa i ruke od treskanja, bilo bi super kada bi se sve skupa malo amortiziralo

Budžet koji sam spreman odvojiti je oko 4000kn i nemam osjećaj da li je to OK ili ne, uputite me molim vas

Hvala unaprijed na svakom savjetu.

Ms e20, ide brzo, domet i duplo kolko trebaš, ima 10" kotače, regenerativno kočenje s diskovima naprijed i iza i lagane amortizere. Ne divljaj i služit će te godinama.
strgani je offline   Reply With Quote