View Single Post
Staro 29.07.2021., 21:19   #4877
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Kolega odakle ih vadiš ? Da nemaš neki deponij elektronickog otpada iza kuce sa kojeg vadis sve te krasote

A ja zaboravih zakeljit update današnjih radova na NetVisti. Definitivno unutra ide P4, za dlaku je falilo da zguram nutra i Zalmana ali ipak je to bilo no-go. Tako da je prva opcija bila "šišanje" Zalmana dremelom za par mm na vrhu (što je prevelika blasfemija čak i za mene) a druga je bila zamjena coolera.

Srecom kolega C-shadow me svojevremeno obdario sa poklon paketicem u kojem je bilo svasta zgodno, a između ostalog i par coolera, od kojih i dva aftermarketa za s478. Jedan sam otišao Exy-u a drugi je ostao meni. Exy sjecas se kad sam ti napisao "uzmi onaj u kutijici izgleda mi novije ?". E pa dobro sam pogodio, ovaj koji sam si ostavio je imao krekano kuciste venta i roktao je kao ranjeni vepar u radu kada sam ga prištekao na plocu No srecom i to smo riješili transplantacijom venta sa jednog spire amd coolera tako da sad sve dela i malac se vrti i temp mi se cine 2-3 stupnja vece u idlu od Zalmana (a vjerovatno i lako moguce da je to do vrucine).

Evo ovak to izgleda kad se testno nabije unutra ploca i napajanje.



I ne, prije nego krenete zapomagati nebude to napajanje islo unutra nego neko drugo, htio sam strpati najgoru varijantu unutra da vidim hoce li stati ili ne sa svih gazilion nemodularnih kablova A vidio sam i par mjesta na koje bi se dalo zabušiti par rupa za dodatne ventove i svašta, bit ce to kuciste skroz dobro na kraju.



Plan rezanja je ovakav za prvu ruku, kasnije kad zabušim rupe za šarafe onda budem još malo proširio rupu da dam napajanju max airflow koji može imati. Imao sam ideju napajanje montirati "naopako" i da bude na dnu kucista i sauga zrak odozgora, i staviti ispod neku tanku spuzvicu cisto da suzbijem kontakt, zlu ne trebalo. Ali rekoh prije nego krenem piliti dali bi bilo bolje da ga dignem maximalno u vis pa da sauga zrak od ispod ? Nekak mi se cini da nebi smjelo biti neke prevelike razlike, tak i tak planiram unutra frknuti neko 350W+ napajanje koje bu overkill za tu konfu. Sumnjam da se bude jako grijalo da napoji taj p4, fx5700 i kusur od komponenti Potrošnja na kalkulatoru ispadne oko 270-280W
bogami nakupilo se kroz godine
žena je presretna zbog hrpe moje starudije
sutra snimim kutiju od cipela u kojoj je hrpa pci i agp starijih grafa
__________________
electro je offline   Reply With Quote