View Single Post
Staro 19.07.2021., 11:08   #4643
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Je, griju se te komponente (5800X i RTX 3090), ali ne u toj mjeri da se ima sauna u sobi, pa jebemu, mnogi su složili ITX mašine s tim dijelovima, pa ne ide sve u Mp3, dok je HEP na brzom biranju. Kakva god bila, automatika u bilo kojem slučaju se ne treba pustiti da radi baš kaj ju volja.
Pa nema kod mene automatike, proveo sam u biosu vise nego neki u windowsima, u tome i je problem... Trosim vrijeme, a ne postizem nista... Na itelu svaki put kad potrosim noc u biosu, padnu rezultati, na amd-u padne cmos i volja za zivotom...

Ozb, ne znam jel to do ploce ili je do amd, ali je govno za clockat. Npr spustas latencije da vidis do kud ide, spustis step nize, boota, odes u bios, spustis jos, boota, odes u bios opet, spustis jos i vise ne boota nikako i nemas druge nego cmos i onda ti obrise i oc profil (nekad da nekad ne, ovisi kakve si srece taj dan)... I onda moras iz pocetka 50 parametara mjenjat umjesto samo ta zadnja 2-3 kaj si diral...

Da se razumijemo, super su meni temperature na cpu itd, daleko bolje nego kod ostalih, nije kuciste nikakav problem, ali in general meni je to sve skupa pretoplo... Ljudima 5800X prelazi 70 kad igraju, meni ne prelazi 55, ali i tih 55 je puno za moje pojmove...

I nije problem u cpu z, problem je kaj sam platio 100% vise da bi dobio 10% vise i to mi je OK, no kad ne dobijem bas nista, normalno da pizdim...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote