View Single Post
Staro 19.07.2021., 08:00   #4634
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Dobro su fanovi poslozeni, inace vejpam pa mi je lako testirat kruzenje zraka u kucistu... Zbog te 3090 sam i poskidao stranice... Ugl puhnem oblak prema cpu, sav vape nestane u manje od sekunde, bas je dobar propuh u kucistu... Doslovno je propuh.
IMHO, nisu, jer nemaš protok zraka, drugo kaj ventilatori tjeraju nekaj tek toliko da vrte, ali sve to ti ostaje u sobi, odmah pokraj tebe, umjesto da su bočne stranice zatvorene, a prednji ventilatori uvlače friški zrak i onda to prlazi prek komponenti i izlazi van na vrhu, nakon kaj ode kroz Acrtic radijator. Ozbiljno ti velim, zbog tog kućišta i načina na koji su složeni ventilatori i stranice - imaš više problema nego kaj bi trebal. Kaj se AMD-a tiče, daleko od toga da nije riječ o šrot firmi, ali neovisno o tome kaj imaš skupe komponente, to automatski ne znači da ti je zagarantiran neki super benchmark rezultat ili da je dosta sve ostaviti na Auto postavkama, pogotovo PBO. Znam da ti je najlakše kupiti sve novo i da pare nisu problem, ali uzalud sve to, ako svaka promjena hardvera donosi više frustracija, nego koristi ili zabave. Kad nađeš vremena probaj presložiti kućište i ventilatore, jer ne trebaš ih osam sigurno u ovom režimu rada ili rađe kupi onaj Fractal koji sam spomenul, nego da opet sve mijenjaš ispočetka.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote