View Single Post
Staro 05.04.2021., 21:44   #71
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nikakav buđavi haker ne može apsolutno ništa osobi koja ima barem prosječno znanje o internetu, servisima, accountima i sl.
Onaj tko to nema, ne treba se ni petljati u kupovine/prodaje i razne usluge koje se nude preko svega i svačega na internetu.
Da, ali cijelo vrijeme pričamo o tome da je većina korisnika totalno neupućena, da ne velim tehnički i informatički totalno nepismena ili polupismena kad je zaštita osobnih podataka u bespućima Interneta u pitanju. Cijela rasprava je počela s time da je opet i po ko zna koji put procurila hrpa osobnih podataka s prekrasnog Facebooka, koje se vrlo lako može iskoristiti za lažno preCtavljanje i općenito krađu identiteta, te se na taj način može postići poprilična šteta. Ti na to sve ne prestaješ pričati kako su to nebitni podaci, a ja ti iz prve ruke pokušavam dokazati da je sve to ne samo moguće, već dio svakodnevnog života. Koliko ljudi danas ima završen neki oblik tehničkog fakulteta, pa to ne znači da, ako su super u npr. Python programiranju, da znaju da je loše koristiti istu lozinku i isti Gmail profil za prijavu u sve moguće što naiđu na netu.

Na taj način je jedan kolega s posla, popušil privatni mobilni broj, tj. netko mu pokral cijeli SIM, a kasnije se ispostavilo da je SZK osoba dobila zahtjev u kojem je strana s one strane telefona imala sve bitne podatke da potvrdi da je baš o njima riječ, mada su se cijelo vrijeme lažno predstavljali. Uglavnom, netko naoružan "nebitnim" podacima, može uz malo truda navesti lakovjerene osobe da odaju još više i ovaj put usitinu bitnih podataka, koristeći bilo koju od već spomenutih metoda, a onda je plač i možete li mi pomoći, dok svi sliježu ramenima. To je ono čemu pričamo cijelo vrijeme.
The Exiled je offline