View Single Post
Staro 12.03.2024., 11:17   #8945
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kužim, mislim da sam tako trgovao na KuCoin-u što je valjda defaultna opcija tamo pa sam imao taj nekakav "Limit" koji je bio tipa 0.2 USDT-a, ali nikad nisam skužio što to točno znači, ali pretpostavljam da je to kao "osiguranje" koliko ću ići gore ili dolje od trenutne cijene koju ću zadati u narudžbi?

Znalo mi se dogoditi na KuCoin-u ako mi je taj Limit pre malen da mi narudžbe (za npr. prodaju) ostanu u "open" statusu što znači valjda da nitko u tom trenutku nije radio narudžbu za kupovinu po toj cijeni + taj limit.

Jesam li dobro razumio?
Limit order - kada kupuješ ili prodaješ po točno određenoj cijeni
Market order - kada samo definiraš količinu, a prodaje se ili kupuje po najboljoj mogućoj cijeni

Možeš koristiti market order gotovo uvijek ukoliko kupuješ obrtajne coine i u normalnim količinama (ako nije 100.000€ nalog).

Citiraj:
Autor neverin Pregled postova
Ja sam uglavnom na Binance upravo zato što nema nejasnih ni nelogičnih stvari, uz najmanji fee. Ima i nekih posebnih prednosti npr. BTC pretvorim u ETH trenutno uz 0% provizije preko FDUSDa jer je kod oba para 0% fee i za maker-a i za taker-a.
Za depozit ili withdrawal kripta uvijek ponudi puno opcija koje skoro uvijek uključe i one najpovoljnije, ali najbitnije da je sve jasno.
I Binance ima neko instant sučelje gdje je fee veći, tako da i tamo treba paziti. Na većini mjenjačnica to je lako razaznati, samo treba nekoliko minuta potrošiti da se upoznaš sa opcijama i pročitati "fee cijenik".
Libertus je offline   Reply With Quote