View Single Post
Staro 01.06.2019., 15:26   #520
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Spasavanje podataka sa androida

Zdravo drustvo,

imam poteskoca oko spasavanja podata sa krepalog mobitela. Radi se o Lenovo A2010-a, kad je dosao k meni bio je zapeo na pocetnom screenu gdje samo pise Lenovo, nakon cjelodnevnog cackanja sad cak imam pomaka tj nakon loga dode android na ledima sa otvorenim trbuhom i crvenim trokutom i mogu uci u recovery ali nikakve koristi od toga, no ajmo korak po korak

- palim mob i stoji na logu
- izvadim bateriju, palim sa volume up + power, dobio izbornik recovery, fastboot, normal boot
- odaberem recovery i smrzne se
- ponovim tocku 2 ali odaberem fastboot
- spojim na komp, device manager ga pronade, nadem jedva jedini driver koji radi i sad imam "lenovo composite adb interface"
- otvorim cmd, upisem "adb devices" i na popisu nista
- pokusam za svaki slucaj "adb pull sdcard/DCIM/Camera C:\MyFiles" ali nista, error da nema uredaja
- odustanem od toga i krenem dalje guglati
- nadem temu gdje je netko skinuo oem firmware, stavio na sd karticu, umetnuo u mob i pitalo ga iz recovery-a zeli li bootat sa sd kartice (prvi glas da to itko moze a pogotovo low end smece)
- napravim i ja tako i ovaj put mi ude u recovery ali tu opciju za boot nema, samo update from sd card, odaberem ali ne pronalazi (vjerojatno jer nije .zip nego raspakiran folder, a zapakiran sto sam skinuo ne vrijedi jer u njemu nije samo fw bio vec i flashtool i svasta nesto)
- probam wipe cache samo i rebootam, sad vise ne stoji na logu nego mi krene u recovery sam od sebe i ako ne stisnem volume up + power sam se reboota
- u meduvremenu pokusavam sa sp flash tool flashati cijeli fw bez user data ali izbaci error (ne flasha se iz fastboot vec se pokrenem postupak u programu i usteka usb u ugasen mob)
- pokusavam samo recovery ali isto error
- pokusavam twrp ali isto error

i sad sam tu gdje jesam, pretpostavljam da se sjebao chip iz kojeg cita fw, ali mi cudno da ipak sad odjednom mogu uci u recovery iako mi nista ne znaci kad fw ne mogu update-at (nije u .zip) a wipe data ne zelim jer mob je za baciti, bitne su samo slike

ima li tko ikakav savjet sto jos probati ili ako rijesiti driver za adb da proradi?
vacs je offline   Reply With Quote