View Single Post
Staro 23.12.2020., 06:47   #1789
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ekipa, može mala pomoć?

Kupio sam još u 8. mjesecu neki luster u iznosu od 219$ na koji sam platio carinu i PDV.

Luster mi je došao oštećen, te sam ga reklamirao i seller mi je poslao novi.

I sada me ovi uhljebi iz pošte opet naravno traže vrijednost paketa da mogu obračunati svoje namete. U mailu sam sve, korak po korak objasio, poslao da smo već platili porez i carinu na taj item, reklamirali ga, te da nam je seller poslao zamjenski. Sve korak po korak sa priloženim attachmentima.

I na to sve dobijem odgovor: "poštovani koja je vrijednost paketa da vidimo sa slikom"

Pa mislim, kako ljudi ofrlje rade svoj posao, to je da se usereš. To je u prvom attachmentu koji sam stavio.

Sada sam još jednom, sa pojednostavljenim jezikom objasio sve, ali me stvarno ne bi čudilo da mi samo zaljepi carinu i PDV i jebe ga se.

Što da radim u ovom slučaju? Pa jebote već sam platio namete uhljebima, i sad će me dva puta uhljebit za isti item... Gdje mi živimo

Nije uopće stvar u parama, nego u jebenom principu.
Prije koju godinu imao slučaj sa lcd ekranom za laptop koji je došao iz kine. Stigao je polomljen i kinez rekao šaljem novi. Na svu sreću naletio sam na dečka u carini koji je htio poslušati problematiku i pregledao cijelu prepisku razgovora sa kinezom, slikama i potvrdom da mi šalje novi. Na kraju mi je rekao za ubuduće da se pri slanju nazad, oštećenog/neispravnog artikla ispunjava izvoznica sa razlogom povrata i to ti je kao potvrda kada ti dođe nazad reklamirani dio da ne podliježeš carinjenju.
SaleFFS je offline   Reply With Quote