View Single Post
Staro 04.04.2024., 20:05   #5985
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
danas sam, po zadnji put, pokušao osposobit gpon sfp i to službeno - kod mene ne radi.

dignuo ros na najzadnjiju verziju koja postoji, promijenio mac na isti mac kao od technicolora (i u postavkama sfp-a i u samom mikrotiku), i - i dalje ne diže pppoe.

ILI to nije taj vlan, ili je neispravan.



mogu nekome ovdje poslati taj sfp da probate kod sebe? jer meni štagod da mu napravim - ne radi. spojen je na OLT, prolaze arp paketi sa OLT strane, ali biloštadrugo - ne radi.

izredao sam vlanove 100, 101,102,103 i bacio dhcp cliente na njih da vidim dal će pokupit ip za voip ili management - ali nula.
Ja imam isti problem!

Tehnicka podrska je 0 bodova, nitko mi nije mogao dati SN, na kraju sam shvatio da pise na routeru ali su prve 4 znamenke SN u hex formatu... (to sam nasao na nekom njemackom forumu)

Uzeo sam si EdgeRouter 4 i Zyxel PMG3000-D20B, nakon sto sam promjenio SN dobijem status 5 i to je dobro, ali PPPoE nikako ne ide.

Vidio sam u logovima da ima "timeout waiting for PADO packets".

Zvao sam opet sluzbu za korisnike i oni su mi rekli da se nece moci uspostaviti veza dok me ne vrate na stari sustav. Znaci moraju maknut Technicolor i staviti ONT+neki Router.

Na moje visetruko pitanje zasto ovako ne funkcionira dobivam stalno odgovor da je sustav tako napravljen i da ovako nece nikako profunkcionirati.

Onda sam im rekao nek me vrate na stari sustav i to znaci da kad oni krenu radit taj nalog, onda cu ostat bez neta na 1-3 dana dok se ta "migracija" ne zavrsi.

Mene zanima jel ima netko tko je imao zakljucani Technicolor FGA2235HTC kojim se moze samo preko aplikacije upravljati da je uspio pogonit svoj router+sfp, ili je stavrno nemoguce kao sto mi tehnicar kaze?
perk je offline   Reply With Quote