View Single Post
Staro 29.10.2020., 09:26   #1951
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Hej, napričal sam ja kojekakvih bedastoća prije tri mjeseca.IMHO, RDNA 2 je danas kao Zen 2017. i sad samo ide dalje u tom smjeru.
Ja bi prije reka da je RDNA2 kao zen2, dok je RDNA bila kao zen... Po toj pretpostavci RDNA3 bi trebala biti ono sto je sad zen3 naspram konkurencije

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ma dvostruki kriteriji, sjeti se samo kako je bilo kad je amd dostigao intel, pa je intel bio primoran nasvirati proceve do krajnjih granica, tada se nije spocitavala potrošnja i zagrijavanje i9-tki....jadni fx useri - RIP jer su izgorili doma ne doživjevsi trenutak kada se to isto dogodilo intelu.

back OT, mislim da rdna2 nece biti way to go za minere, 128MB infinity cache-a jednostavno nije dovoljno za vecinu POW coinova(memory bandwith je tu najbitnija stavka) pa bi hashrate trebao ostati u skladu sa pure memory bandwidth tj. gddr6(citaj hashrate na rdna2 ce biti malo viši nego na rdna1), jedini koji mi pada na pamet da bi mogao osjetno profitirati kod hashrate-a je Monero, tako da vjv. nece biti neke velike navale minera na nove amd grafe
Nebi se slozio, mislim da Infinity cache moze samo pomoci. Mem bandwith jest najbitniji kod minanja, no upravo zato je ti IC da pomogne. Mislim da 128Mb nece biti ogranicavajuci faktor, sama arhitektura je vec druga prica... just my 2 cents.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote