View Single Post
Staro 12.06.2023., 08:58   #25
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Malo sam gledao preko vikenda različite mogućnosti, i ovo sve skupa ispada kao teški SF.


Znači :


-pfSense Netgate SG-2100

U HRV nema distributera, najbliži je u BIH, na amazonu ima jedan komad koji se prodaje za 1200 eura, znači problem sa R-1 računom, problem sa održavanjem ako nešto krepa.


-Fortigate 60F

Ima distributera u HRV, licenčni model teško shvatljiv, ali recimo na razini od 1 euro po danu da budemo up to dejt. Netko je linkao da ih svako malo netko probuši, ali ako su tako popularni i koriste ih banke i velike institucije, logično je da su i najveća meta.





-Cisco
Telekom nudi neki Cisco nešto nešto internet security za 10 kn mjesečno ,poznavajući Cisco i T com koliko para toliko muzike, dakle vjerojatno ništa ne vrijedi.


Ono što bi nama trebalo je sljedeće:


-Geolociranje, znači da se zabrani bilo kakvo spajanje na našu mrežu izvan teritorija RH. Mi kada putujemo ionako koristimo NORD VPN, pa se lako možemo spojiti na HRv server i onda na našu mrežu


-Nadziranje internet prometa na način da ukoliko dođe do velikog odlaznog prometa sa naše mreže na internet (recimo 300-400-500 MB u komadu) da nas obavijesti i blokira tu konekciju.


-Nekakav aktivni security koji će me upozoriti ako se dešava nešto sumnjivo, tipa veliki broj konekcija prema nama.


Što se tiče mog znanja, nije mi problem napraviti updejt OS-a ili pluginova ali bi volio da je to na nekakvoj gui razini bez potrebe za kucanjem kodova u linuxu
Colop je offline   Reply With Quote