View Single Post
Staro 16.01.2012., 00:27   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Trenutak za kraj HDD-a?

Bas si nesto gruntam, SSD je budućnost sto se tiče diskova, i samo je pitanje vremena kad ce se diskovi sa pokretnim djelovima prestat proizvodit. To vjerovatno neće biti tako brzo, ali realno je za očekivat da će se to dogodit.

Trenutno imamo situaciju da su cijene klasičnih diskova duplo vece nego prije poplave, znači poprilično su visoke, dok je cijena SSD-a konstantna, odnosno nije rasla/padala zbog te poplave. U biti cijena ssd-a stalno pada, ili bi trebala padat.

Koliko znam, tvrtke koje se bave proizvodnjom klasičnih diskova ne ulazu/razvijaju segment SSD diskova, i čini mi se da je sad, kad su cijene diskova nerealno visoke, da je idelana trenutak da proizvođači ssd-a ulete sa diskom od 1tb
Ali, da naprave disk od 1tb na način da zadrzi performanse klasičnog diska, a da mu cijena bude ne toliko značajno veca od cijene klasičnog diska istog kapaciteta.

Trenutno je cijena postenog diska od 1tb po dućanima cca 900 kn, i sad kad bi proizvođači SSD-a izbacili disk od 1tb, sa write/read brzinama jednakim postenom klasičnom disku, sa eventualno boljim access timeom, i kad bi taj disk kostao za početak 1500 kn, ja mislim da bi WD &Co nadrapali. Ja bi prvi prodao svoj Samsung 1tb i kupio taj SSD. Mislim da prednosti ssd diskova nad klasičnim sad ne trebam nabrajat

Uglavnom, nisam IT stručnjak(kao Bubba) i ne baratam nekim pojmovima, pa me konkretno zanima:

Zasto WD i Seagate nemaju odjel za SSD diskove? Ili mozda imaju,(neko drugo ime) a ja jednostavno neznam za njih?

Da li je moguće trenutno napravit gore opisani SSD(1tb, performanse jednake klasičnom disku ili mozda malo bolje, ) i da on u dućanima kosta 1500 kn?

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote