View Single Post
Staro 12.02.2024., 14:21   #44481
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Sve otvarat? Pa i kad mijenjaš zračnicu moraš "sve otvarat"
A glede čišćenja, baš ćeš na Velebitu ili negdje 20 km od kuće nešto ići čistit, otvoriš jedan rub gume, skineš TB ventil, staviš zračnicu, zatvoriš, napumpaš i voziš dalje... Realno imat ćeš sljepljenu zračnicu kad je izvadiš i to je to, nećeš ni nju čistit jer te nije briga za par eura nego ćeš je negdje bacit za backup i to je to, big deal stvarno

Nije best practice, ali ja osobno ne čistim nikad ništa vezano za tubeless, osim ventila koji se nakon par mjeseci začepi. A to napravim bez skidanja ičega, nit kotač ne skidam sa bajka, samo odvojim core ventila, "probijem" smeće nekim imbusom, malo alkohola i štapić za uši i eto nas, u 3 min oba ventila riješena.
Kad stavim novu vanjsku gumu stavim i novo mlijeko i vozim, kad rasparam gumu da je za bacit (a realno uvijek je za bacit ako to nije rupa koji može zakrpat crv) ili kad se ista potroši, otvorim sve, kotač očistim samo suhom krpom, eventulano dodam malo alkohola na rubove gdje bude skoreno), ventil također očistim, ulijem novo mlijeko i završim priču. Svo staro mlijeko koje je preživilo završi ili u tekućem ili u krutom stanju na/unutar gume koja je ionako za bacit...

Izmišljate probleme kojih nema imho
Ma istina i za zamjenu zračnice treba otvarat. Nekako mi se ne sviđa to da za cestovanjaka one dodatne zakrpe koje se nude za tubeless uglavnom ne funkcioniraju zbog visokih tlakova u gumi.



Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da, slično sam i ja gruntao.

Mehanički diskovi su baš ono, ni vrit ni mimo. Kao mogu te zaustaviti, rade nešto, ali za neka ozbiljnija spuštanja (ili još gore ako si medvjed od 95kg kao ja) - 0 bodova

Ja još imam one hibridne calibere koji unutra imaju hidrauliku, ali opet je prijenos preko sajle i moš se jebat, možda 5% bolje koče od vulgaris mehanike...

P.S. Sad si još zemi i neki road bike, svidjet će ti se, garantiram
Ja sam isto 95kg i imam TRP Spyre i obavezno ove kablove, tvrdi su ko kamen tako do sam zadovoljan kočnicama: https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/...it/137951381/p

Nemam ništo protiv hidraulike, ali pošto mi ove rade dobro nemam razloga za upgrade.
Tean je offline   Reply With Quote