View Single Post
Staro 21.02.2023., 21:39   #76
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Mislim da tu nema nikakvih misterija, samo moraš dokazati kada si kupio prvi kripto i kako si došao do konačnog iznosa. A to je za većinu nas nemoguće pošto bi godinama morao voditi preciznu i dokazivu evidenciju svake transakcije. Vjerojatno se u tih nekoliko godina nakupilo stotine, možda i tisuće transakcija.

To je točno, al u biti nije nemoguće jer svaka burza ima povijest transakcija i za svaki wallaet na DEXu isto možeš povijest izvadit. druga je stvar što je to za neke ogroman posao


Citiraj:
Uvjet je naravno i da niti u jednom trenutku nisi trgovao fiat parovima, tj. /USD /EUR itd. USDC, USDT, BUSD i slični nisu fiat. Čim si trgovao za fiat bez obzira što nisi isplatio na račun, nisi više bio u cryptu.
Ovo je isto tehnički točno, ali u praksi to nije bitno jer porezna to ne može pratiti. Jedino što porezna može vidjeti je isplata na račun u fiatu i to je, koliko sam iz iskustava drugih vidio, jedino što ih zanima.


Ne znam nikog, a pričao sam s dosta ljudi o tome, tko je sam davao ili od porezne bio tražen povijest trgovanja kriptovalutama na burzama. zanima ih samo FIFO, i da možeš dokazati da je kripto kupljen na tvoje ime (potvrda s burze + potvrda od banke i sl.), i kasnije isplaćen na tvoje (uz potvrdu od burze), te da li je prošlo dvije godine između ili ne.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote