View Single Post
Staro 21.02.2023., 21:07   #74
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova

I onda da i nisi i da ti je stvarno stajalo sve skupa na burzi bez da si trgovao s time, prilikom prodaje kripta na toj istoj burzi si napravio nešto troška (fee) koji je inače osnovica za odbitak poreza, ali ako je ne prijaviš, opet radiš prekršaj. Vrla naša država.

Kapiš problem?

Ovo nije točno. Tuimačenje porezne je slijedeće - oporezuje se samo povlačenje crypto to fiat, znači povlačenje love na račun. Poreznu ne zanimaju feejevi i trgovaanje valutama već samo FIFO.


Samo je ejdna nepoznanica, a koju mi nitko do sada nije znao sa stoposto sigurnošću rastumačiti:
ako sam u 2018. kupio 1 btc, a kasnije trejdao s njim i stekao 2 btc, nisam povlačio u fiat više od dvije godine, i sa dpovuičem 2 btc u fiat, da li porez plaćam na 1 naknadno zarađeni btc ili ne plaćam porez uopće? Većinski ekipa tumači ovo na način da se porez plaća na taj 1 dodatno zarađeni btc neovisno o vremenskom proteku, ali neki pak kažu da ni na njega ne trebaš plaćat porez.


Što je točno, ne znam, jedini lik za kojeg znam da legalno izvlači lovu preko računa urendo projavljuje i plaća porez na, u ovom gorep rimjeru, taj dodatni btc. Al imam feeling da je to kao i nekad s carinjenem ebay paketa, i svašta može proći ovisno na to na kojeg si poreznika naletio


A s druge strane, hej, živimo u HR; ima likova koji su digli lovu iz kripta na crno i kupili kućerine za keš u 2018., javno se time hvale, žive tako i nitko ih ništa ne pita
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote