View Single Post
Staro 16.08.2014., 13:08   #89
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Pošto smo ovdje pisali o "skidanju" sa Google reko da nadovežem ukoliko nekome još zatreba.
Napokon sam se odlučio prebaciti sa GMAIL na svoju domenu, i prije tjedan dana to proveo u djelo.
Prošlo je znatno lakše nego što sam očekivao.

Svi servisi koje sam koristio imaju mogućnost bezbolne promjene email adrese, čak i kada se koristi kao korisničko ime (tipa PayPal). Samo na jednom vezanom za posao sam morao slati email korisničkoj službi pa su oni promjenili email.
Na kraju poslao obavjest ljudima u imeniku o promjeni i evo, vozim svoje.

Tehnički dio:
Na Gmail naredio slanje kopije svakog pristiglog emaila na moj email, uz to da ostavlja nepročitano u gmail. Ovo ću ostaviti još nekoliko mjeseci, dok ne počistim sve slabije korištene servise na koje sam zaboravio. Onda ću staviti da mi automatski označi pročitano i prosljedi na moj email pošto planiram gmail koristiti isključivo i jedino vezano za Google usluge (Android, AdSense itd...).

Registrirao domenu na Domainmonster pošto su oni nudili dobru cijenu za .im domenu - 5,99€ / godina
Zakupio 1 "Enhanced email" račun na Polarismail - 2,5 $/mjesec (sa PDV-om)
Basic je 1,25$/mjesec, ali nema mobilnu sinkronizaciju.

Samo postavljanje računa i domene je bila u roku 30 min i nije problematično. Ljudi odgovaraju dosta brzo na sve upite.

Gledao sam još Fastmail koji mi se čini dobar, ali nema mobilnu sinkronizaciju (samo IMAP koji nije dolazio u obzir pošto standardna android mail aplikacija se nemože ograničiti na X dana na IMAP-u nego skida cijeli sandučić što u mom slučaju znači oko 2,5GB).

Uglavnom, pišem ovo kao podršku onima koji se odluče na isto. Nije toliko teško koliko se čini.
Sada imam svoju domenu, kratku, 4 slova, mogu imati više aliasa za različite usluge i sve primati u jedan sandučić, te sinkronizirati sa mobitelom bez problema.
Sve što sam ima na Googlu imam i sada plus još dodatnih stvari.

Cijena: 6€ + 30$ godišnje, ili 220kn godišnje, ili 18+ kn/mjesečno
Ukoliko vam ne treba mobilna sinkronizacija, tj. dosta vam je IMAP na mobitelu, onda je to oko 11 kn/mjesec
Mikeyy je offline   Reply With Quote