View Single Post
Staro 08.07.2012., 08:37   #85
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Sorry za OT, zadnji od mene.
Ma nije OT, sve je to na temu.

Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Da ukradem temu još malo, mene muče francuzi jer su im svakakve ideje padale na pamet zadnjih godina. A dok neko krene razmišljati u smjeru 3 strike zakona, pitanje kad će gurati nos i na druga mjesta.
Konkretnije preciziranje pravila prije gasenja usluge, samo je jasna pozicija koju su zauzeli. Samo, to i ne treba previse dovoditi u relaciju iz p2p-a u besplatni email servis, koji mislis koristi kao jedan od ispomocnih adresa. Ponavljam, kad se (do danas) radilo o "koperativnosti" neke zemlje u davanja podatka o nekoj osobi, za potrebe velikog potrazioca/vlasti... nema svete zemlje. Nema EP-a koji moze biti "treca zemlja" ili otok kad mu uruce sudsku brosuricu - posebno ne danas u "borbi" protiv terorizma.

U slucaju da si propustio uz pomisao Kanade :

Encrypted E-Mail Company Hushmail Spills to Feds (2007)

PGP Creator Defends Hushmail (2007)


Uz PGP koristenje i keylogger u java appletu koji im uvalise... i jos neka prica iz tog vremena. No kad se sve sleglo, danas se prica ipak cita uz vise detalja i razloga.

Jedan primjer kad dobra pretpostavka anonimnosti dovede korisnika u gotovo tragicnu situaciju. Tor kojeg ne volim, jer nije pretjerano izbirljiv tko mu pruza usluge servera i tko na kraju zbilja hendla nas promet. Dok kod JAP-a je prica drasticno drugacija. Vjerojatno zemlja nastanka, akademski dio i razlog zasto su ga pokrenuli ima svoje razloge za pedantniji nacin razmisljanja. Uglavnom, korisnicko nepoznavanje razlike izmedju entry node, relay, exit node u Toru, priskrbilo je neduznog korisniku, gotovo filmski ulet organa reda - pricekati koju sekundu dok se arhiva otvori :

Tor server operator shuts down anonymizing server after police raid (2007)

Tor madness reloaded (2007)

Hoces li sad imati manje povjerenja i u DE?

Privatnost nije isto sto i sigurnost. Ali osjecaj sigurnosti je katkad skoro dobar kao i prava sigurnost - rece davno Schneier

Prvo mjesto na webu za znati na minutu sve sto se desava po pitanju email servisa. Mjesto gdje borave predstavnici vecine email servisa, ukljucujuci cak i najvece :

Emaildiscussions


Email accounts offshore and safe from U.S. prying eyes (2011)

Ne mogu reci koliko je danas dobar ili los ali, na pamet mi pada jos jedan : Cotse

...
Visage je offline   Reply With Quote