View Single Post
Staro 05.06.2012., 16:13   #70
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Naravno da ne čita, ali pohranjuje, uspoređuje, povezuje...
Nitko ovdje niti nepriča o krađi podataka, tko ti želi ukrasti, nije teško dođi ni do tvoje lozinke za google.
proces pohrane i povezivanja je samo u smislu prikaza korisniku. procitaj TOS.
sto se tice kradje lozinke, pa postoje ugradjeni mehanizmi, kao i opcionalni vanjski.
na kraju price se sve svede na ljudsku pogresku, ne gresku sustava.

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
A što se tiče ostalog, ja sam iznio svoje privatno šta koristim, ali i ako gledamo isključivo u poslovnom smislu, uopće ne razumijem o čemu pričaš.
Dropbox ili Google Drive - nema se tu šta komentirati šta je bolje
LibreOffice ili Google Docs - ovo još manje, Google Docs je toliko okrljaštena verzija svega da je na granici upotrebljivosti za išta ozbiljnije
StartPage ili Google - Startpage koristi Google rezultate, u biti Google bez cookija i bilježenja IP-a

Nisam siguran jesi li ti htio reći da je Google dobar u poslovnom smislu, pošto je meni Google smiješan za to.
dropbox je smjesan u odnosu na drive, em je losiji po samoj funkcionalnosti em nije rjesenje za poslovnu upotrebu. procitaj SLA i TOS pa usporedi.
spreadsheets i presentations su bolji nego excel i pogotovo powerpoint.
tekstualni dokumenti su jos uvijek nesto losiji, medjutim dovoljni za 90% korisnika.

no dobro, ti imas svoje misljenje takvo kakvo je, ono sto je poanta da ne moras koristiti njihove usluge i da se podaci daju eksportirati - nije zatvorena platforma.

zanimljivo kako nitko nije postavio temu npr. "Microsoftove alternative" ili zasto smo preko 15 godina robovi njihovih nametanja sranja, ogranicenja platforme i beskonacnog copy-pasteanja onih zaista dobrih proizvoda? a sve to uz lihvarske cijene.
ivo_k je offline   Reply With Quote