View Single Post
Staro 15.12.2021., 19:41   #2297
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Pozdrav, imam sutra spajati utp kabel u vanjskoj razvodnoj kutiji od telefona, pa me nešto zanima.
Nedavno je udario grom i spržio router, dobio sam novi router od Optime Innbox V46 i radilo je sve ok, dok nisam pokušao spojiti bilo koji uređaj žično na lan port od routera, tad bi krenulo šuštanje u telefonskoj slušalici. Promijenio sam i lan kablove i priključak dolazne tel. linije u kući, a danas mi je tehničar donio novi isti router i opet ista stvar. Jako čudan problem, sam tehničar kaže da se nikad nije susreo s takvim problemom. Čak je moguće da je kod udara oštećena i tiskana pločica u vanjskoj razvodnoj kutiji od telefona. Telefon smo eliminirali kao uzrok. Ili je u kabelu negdje probilo ili u razvodnoj kutiji.

Sutra sam mislio direktno pospojiti nove nekorištene žice s postojećeg lan kabela direktno na dolaznu liniju, kao i zamjeniti žice s onog crnog kabela koji vodi povratnu liniju za telefon koji se nalazi na katu, tako da izbacim iz jednadžbe vanjsku razvodnu kutiju i kablove. Pošto je to na više od šest metara visine, mislio sam da bi mi bilo lakše koristiti neke spojnice za kablove, umjesto da uvrćem žice na toj visini, ali ne znam koje spojnice bi koristio. Znam da električari koriste razne spojnice, kao i one wago brze spojnice, ali ne znam da li će to odgovarati za tanje žice od utp kabela. Pa molim neku preporuku za spojnice. Uzeo bih ja i novu razvodnu telefonsku kutiju, ali baš sam popodne obišao par dućana instalacijske opreme i nitko nema nešto takvo.

Ovako to izgleda u kutiji.


Zadnje izmijenjeno od: HAL 9001. 15.12.2021. u 19:49.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote