View Single Post
Staro 29.10.2008., 11:04   #64
shmufla
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor DjedMraz Pregled postova
Šta ti još nisi istalirao ? bljaa ja vec 2 puta istalirao OS, primarna je ona na koju ide windows, ostale su mi logical
Znači ak imaš više od 2 particije 1 je primarna, a ostale su logical drives dobiveni podjelom extended particije?
Jel to tak jednostavno? Jer su me zbunili windowsi uputom da se extended particija radi onda kad se treba više od 4 komada (a meni treba 3)...

Halo?


Inače, odlučio sam se za C od 60gb (OS i programi), D od 200gb (za koju godinu igre će bit još veće pa iako ih ne namjeravam imati puno nek se nađe mjesta) i E ostalo.
A onda sam opet malo bacio pogled na RAK-ove postove pa mi ništa nije jasno Za onaj primjer nečije podjele si (u izvučenom linku) napisao da nema smisla, a imao je posebnu particiju od 50gb za OS. Znači nema smisla samo zato što je veličina particije izvan preporučenih 8-12 gb?

Sad pak već dvojim i o 4 particije - OS, prog, igre i ostalo.......ili 3 - OS, prog i igre, ostalo......niš više ne znam, moram razmislit...

Molio bih odgovor tj. potvrdu na pitanje vezano uz primary i extended particije u sljedećih pola sata jer bi danas htio to napokon riješit pa da sve bude kak spada.

S obzirom da nisam pametan ostajem pri prvotnom planu o podjeli na sistemsku za OS i programe, jednu za igre i jednu za ostalo - po uzoru na domy-os-ovu podjelu.
Dvojim još o veličini te sistemske, da ne bude premala, a da ni ne gubim kapacitet. Na njoj će jednog dana bit Windows Vista (jel treba njoj office ili je to sve ugrađeno?) i njeni service packovi, Autocad, Photoshop, antivirus i razni manji programčići tipa playeri i slično......50 ili 60gb?

EDIT by moderator: U donjem desnom kutu svake poruke (posta) imaš lijepu ikonicu klikom na koju možeš editirati prethodno napisanu poruku, čime izbjegavaš pisanje dvaju ili više poruka zaredom, što inače nije dozvoljeno, osim uz opravdan razlog.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 29.10.2008. u 23:27.
shmufla je offline   Reply With Quote