View Single Post
Staro 13.07.2020., 10:31   #672
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Pozdrav ekipa. Trebam pomoć, firma traži konfu za video editing i animacije. Vrtit će se AE uglavnom, a Cinema4D i Davinci možda u budućnosti (ovaj potonji koliko sam razumio voli jače grafe). Budžet je odrezan na 30K otprilike (ali zapravo može i manje ako nema smisla). Uzeli bi u Futuri jer ostale konfe najčešće uzimamo tamo.

Čitam ove vaše postove pa me zanima koliko smisla imaju recimo dual grafe, trpanje 64GB umjesto "samo" 32GB, Intel umjesto Ryzena i slično. Npr, uspio ugurati i9-9900k, 64GB RAM-a, 2 m2 SSD-a od po 1TB, 2080Ti. Ali išla bi i npr. 2x2080 Super ako ti softveri to podržavaju. Uglavnom htjeli bi da mašina što dulje i što brže odrađuje zadaće.

Hvala unaprijed
64Gb ram uzmi svakako jer kada otvoriš Aftere, Media Encoder, Photoshop, Chrome (o njemu da ne pričam) RAM samo ode.

Što se tiče dvije grafičke, uzmi ih samo ako planiraš koristiti neki od GPU rendera za Cinemu. Ja sam na Redshiftu i radi odlično.

Adobe nema nikakvih benefita od dvije, niti ih ne vidi, a kamoli da ih koristi. Sada su izdali neki update koji kao koristi grafičku za render, ali ja vidim poboljšanje samo kada rendam iz Premiera. Kada rendam iz Aftera, koji god render (CUDA, CL, Software...) ili codec (H.264, H.265, MPEG, QT...) odaberem, isti vrag...

Za DaVinci ne znam kakava je situacija sa dual GPU.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote