View Single Post
Staro 26.06.2008., 21:45   #56
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ajde dosta o izjavama.. i vratimo se na 4850

Kupio Accelero S1, montirao na grafu i .. nisam tolko impresioniran kolko sam ocekivao.. kratko receno. Doduse, nisam gotov s testiranjem strujanja zraka, tako da mozda se jos predomislim

Evo kao prvo sto sam napravio sa regulatorima koje hladnjak ne pokriva..
imagebam.com
imagebam.com
imagebam.com

Znaci od Zalmana one jezice sam popikao gore... jedva su stali ali su stali

Nakon toga.. 4 sarafa i to je to.. fakat ne vidim kaje tu komplicirano.. ako se prate upute sve je prilicno trivijalno.

Probao sam prvo full pasivno, jer ono ljudi se kunu da temp ne prelazi 6-65.. ja sam bio LOL.. ili nemamo istu grafu ili oni ne znaju opteretit istu.
Jedan 3DM06 pass ju je zagrijao negdje do 67.
Nakon toga 3min RTHDRIBL je zakurilo preko 80.. jezici na regulatorima su bili kipuci i tu sam sve prekinuo. E sad ovdje je bitno to da je grafa stajala na stolu, van kucista, i bez ikakve cirkulacije zraka... sto se na kraju pokazalo kriticno.

Nakon toga sam samo stavio obicnu 80ku da puse odozada prema napred i temp nakon 10min RTHDRIBL nije presla 50 kolko se sjecam.. mozda 55.
Tu se sad postavlja pitanje "oke, a kaj u kucistu?".. gdje cirkulacija postoji.. ali pitanje je kakva.

Ja imam front intake, bocni intake koji puse direktno po grafi i odozada ispuh..sve 120mm Glacialtechove.. i nadao sam se da ce ovaj bocni vent sve ohladit.. nije bio efektan ko ona 80ka koja je na stolu puhala odozada.. odozada ispada da je najbolje

Evo kak je to izgledalo nakon 10min RTH u tom zatvorenom kucistu, svi ventovi na 12V..
imagebam.com

Znaci, vidi se da je max bio 70 stupnjeva.. s tim da je to bilo fullscreen 1280x1024 a ne defaultnih 640x480. Dakle 120mm vent, bocno, na 12V, po hladnjaku i ona je dosla do 70.. puno bolje nego stock ali ne dovoljno dobro. Jedino sto mi sad preostaje je da puknem 80ku odozada, na kavez od diskova, i vidim sto ce biti.. u meduvremenu, evo jos par brojki..
Ventovi na 12V, u idleu ili normalnom radu, grafa je negdje na 50-55 stupnjeva. Ako ih spustim na 5V onda temp skoci na 65 negdje. I kolko se sjecam, ako ih ostavim na 5V, i opet puknem RTHDRIBL, temp ide do 80. Dakle cirkulacija, bas po rebrima, je fakat bitna.
Uzeo bi mozda i onaj turbo modul..no to mi je treci slot u kucistu koji gubim a to si ne mogu dospustiti.


EDIT...
Evo jedan mali update. Probao sam bez bocnog venta koji upuhuje svijezi zrak, ali stavio sam jednu 80ku, iz graficke, dakle na kavez za diskove, koji puse po duzini svih rebara hladnjaka.. i iskreno dobio sam sranje
free image host
imagebam.coms

Nakon 10min RTH, takoder fullscreen 1280x1024..temperature ko sa stock hladnjakom.
Jedini razlog koji mi pada na pamet za ovo je taj da zrak koji sad taj vent puse je vec topli od diska koji je drito iza njega.. a i dolazak svijezeg zraka je drasticno smanjen s obzirom da 12ica fali na boku.
__________________
"I can resist everything except temptation"

Zadnje izmijenjeno od: Denzil. 26.06.2008. u 23:47.
Denzil je offline   Reply With Quote