View Single Post
Staro 05.07.2022., 08:20   #96
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,542
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imamo li električara tu na forumu?

Treba mi u kuhinji još jedna utičnica (za manja trošila) na zidu na kojem nema nijedne
Najbliže otkuda bi to mogao povući je od kutije s osiguračima kroz postojeću cijev u razvodnu kutiju na zidu pa kroz kutiju od prekidača svjetla. Na taj način morao bi štemati dalje samo 1.5m. Ne bi bilo baš po "PSu" jer bi tih metar i pol išli horizontalno od kutije do kutije. Alternativa za povlačenje nove cijevi naokolo iz kutije s osiguračima je bušenje 2 zida i štemanje kroz 3 prostorije barem duple udaljenosti što me baš ne veseli dok boravim u tom stanu
Pitanje je da li se to smije tako napraviti?
Postojeća cijev je žuta (ne znam promjer) i njoj su već 3 tanje žice, čini mi se 1.5 kvadrature za svjetlo.
Tu bi se spajao pekač za kruh (850W), ručni mikser (600W), blender i sl.
Ja bih tu sad gurnuo još 3x2.5mm2 da budem siguran, ali ne znam da li ću moći to provući?
Foršpan promjera 4mm promjera prolazi bez problema, nema čudnih zavoja i sl.
Ma smije, zašto ne bi smijelo, bitno je samo da cijevi odnosno žice ne idu ukoso po zidu. Pošto nećeš spajati tko zna kako jake potrošače, možda bi čak i mogao spojiti direktno na tu rasvjetu i proći bez prčkanja po razvodnoj i dodavanja novog osigurača.

Preporuka da staviš neki modularni program i odmah dvije-tri utičnice, da kasnije ne prifali
tiki66 je online   Reply With Quote