View Single Post
Staro 27.09.2021., 14:29   #49
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
"Problem" s mobovima sam rijesio sto sam im svima podesio NextDNS (private DNS ili app) i tako rijesio problem reklama na wifi i mobilnoj mrezi. Vrlo mali broj upita mi na kraju prolazi kroz Pihole dok su na wifiju - upiti za vrijeme, prema NextDNS-u i sl. Parsto uputa dnevno koji su i ovako whitelistani. Ostatak loga i cijeli setup radim na NextDNS sajtu.

Time sam htio potpuno eliminirati reklame na mobovima s jednom uslugom koja radi slicno ili isto kao Pihole na lokalnoj mrezi.

Drugim klijentima koji imaju hardkodirane DNS-ove sam u Asus ruteru rucno podesio Pihole IP kao DNS. Odtada mi se recimo i Chromecast prikazuje na listi klijenata.

A ako je Pihole offline zbog greske na Rpi-ju, mozes sloziti sekundarni Pihole i u ruter (ako dozvoljava) dodati drugi DNS IP.
Problem je (barem u Asus vodama) sto ne mozes sloziti prioritete da jedan DNS bude uvijek primaran osim kad zakaze - tada da se prebaci na drugi. Nego ih ruter balansira i randomly salje upite na oba istovremeno.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nedostatak je (barem na mtiku) što onda pihole sve upite bilježi kao da su došli od routera, a ne vidi pojedinačne klijente.

Ima netko da se igrao s time?

Probaj podesiti conditional forwarding na pihole - settings - DNS (na dnu sajta).


PITANJE (ako netko dodje do ovog dijela):
Koristi li netko OMV + docker + pihole da malo razmjenimo iskustva oko setupa? Htio bih objediniti dva Rpi-ja u jedan
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote