View Single Post
Staro 02.10.2020., 09:24   #10
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Dobro pitanje. Čak sam prvo i mislio da mi je tako spojeno, pa mi je prije edita prvog posta tako i pisalo, ali onda sam provjerio i skužio da sam spojio sa DVI. Računao sam bio sa spajanjem AV na projektor i na TV, i u bužire u zidu sam odmah postavio HDMI kablove u tim smjerovima, ali da me ubiješ ne sjećam se zašto sam na kraju ovako spojio. Nešto očito nije radilo. Možda sam zeznuo HDMI kabel pri provlačenju. Stvarno više ne znam.

EDIT: Sjetih se.
AV je mrcina koja troši puno struje i grije se, a većinu vremena mi nije trebao ni projektor, a ni surround zvuk sa aktivnim subom. Zato sam spojio direktno, da za surfanje i crtiće radi samo TV.



Kaj ovaj šminkerski box hladnjak koji dođe u boxu nije dobar? Nisam proučavao. Neće tu biti nekih velikih opterećenja, ali ako je glasan, onda je pušiona.

Ako ne bude dobar imam jedan CM 212 viška.

EDIT: Novi problem; malo koja ploča koja ima DP podržava 4K na 60Hz i preko HDMI. Ova recimo podržava:
https://www.adm.hr/asus-rog-strix-b4...m_medium=click

Sve mi se nekako čini da je pametnije pričekati 3. generaciju APU. Recimo 4350G i uzeti B550 MBO.
Možda ti AV ima opciju da kad je isključen radi pass through signala. Znam da većina današnjih to ima, pa pogledaj čak ako je i stariji model.

Znam da je totalno OT, ali čemu opće HTPC u današnje vrijeme ako ne gejmaš s njim? Za streaming sadržaja je dovoljan neki box i radi dosta jednostavnije, troši manje struje itd.
SrKi je offline   Reply With Quote