View Single Post
Staro 18.10.2021., 08:20   #4
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Al si ga snimio, ima ga ... ��
Nađi na tom reciveru gdje pokazuje nivo i kvalitetu signala.
Ako pada kvaliteta onda imaš neke smetnje,
isto tako ne valja prejak signal, ako se ne varam na onom inserteru napajanja imaš potenciometar pa namjesti min. da bude dovoljno signala a da ne lupa u max.
A teško ga je uhvatit jer se dešava random, no dovoljno je da se vidi kako izgleda


nivo i kvaliteta signala se vidi kad se pritisne gumb za prikaz liste svih programa pa onda uz program ima plava crta koja (valjda) pokazuje snagu signala za svaki program. Nisam siguran jel to uistinu prikaz snage signala ili bi morao postojati neki općeniti za cijelu frekvenciju jer kad sam opet pretraživao kanale, primjetio sam da mi slična takva plava crta se pokazuje ispod frekvencije koju trenutno traži i kad je tražio po zemaljskim kanalima je bila puna na 88% dok kad je bio na frekvenciji sa EVOtv kanalima je bila oko 30ak %



Ono što je zanimljivo je da ako stavim da receiver daje napajanje anteni, onda mi na toj listi prikaza svih kanala npr. HRT HD 1 & 2 imaju skoro cijelu punu crtu signala dok NOVA i RTL imaju jedva malo signala, no ako uključim pojačalo od antene i isključim napajanje antene od receivera onda mi HRT-i padnu na svega malo signala dok nova i rtl skoče na skoro ful signal


Na inserteru napajanja nema ničega za posešavanje, samo ulaz za 5V u koji ide strujni adapter koji je došao s antenom te antenski ulaz i izlaz


No htio bih naglasiti da se ove smetnje razlikuju od smetnji slabog signala: prije ove antene sam imao onu staru analognu s pojačalom još iz doba CRT-a i kada je signal slab, tipa kad bi vani bilo nevrijeme, onda bi slika trzala, kockastila se i ostajala na ekranu. Dok sam imao tu antenu su se počele odjednom dešavati ove nagle smetnje i zato sam kupio ovu novu antenu. Ove smetnje ne izgledaju kao slab signal već kao da receiver pušta signal ali da ne uspijeva obraditi sliku pa pusti snijeg. Ne znam, meni ovo više djeluje kao da krepava tuner u receiveru nego da je signal loš?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote