View Single Post
Staro 17.03.2005., 09:38   #34
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Ovaj "How To" je napisan kao osnovni proručnik za spajanje u mrežu za one koji se s tim prvi put susreču. Napisan je tako da se ne može pogriješiti i sa puno sličica radi što većeg eliminiranja pogreški. Stoga zaključujem da ste se slijepo držali toga. Ako niste, probajte sve ispočetka.

Podešavanje brzina prijenosa ne ovosi o željama korisnika nego o opremi koju koriste. Vrlo rijetko ali redovito oprema radi problema na auto negotiate. Zato to treba promijeniti u neku drugu vrijednost.

FD - Full Duplex
HD - Half Duplex

10 - brzina 10 mbps
100 - brzina 100 mbps

Ukoliko 100 mb veza ne radi na auto negotiate, obično radi na 100 HD.

Ukoliko niti tada mema veze, problem je vjerojatno u kablu. Za prvo testiranje koristiti komandu PING, kako je prikazano gore. Komanda mora proči sa obije strane.

Kabel je također vrlo česti problem. Upravo zbog toga preporučujem kupovinu gotovih kablova. Makar oni bili i oni ZEL iz Chipoteke. Barem su testirani prije pakiranja. Ono što "meštri" slažu na pultu obično nije ili je loše izvedeno. Vidio sam to toliko puta.

Uspješnost veze na UTP-u je do 100 metara. Nakon te udaljenosti valjalo bi postaviti uređaj za pojačavanje na sredini. To može biti obučan HUB/Switch za manje udaljenosti ili puno skuplji repeater za veće. Za udeljenosti veće od 100 metara bi bilo najpametnije koristiti Wirelles. On više nije toliko skup.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote