View Single Post
Staro 01.12.2021., 11:57   #3095
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Nabavio sam si i upogonio NAS kod kuće. Riječ je o Synology DS216play.

E sad jedno pitanje, koje nisam uspio googlanjem prokljuviti kako i što.

Dakle želim pristup pojedinim slikama i video materijalima baš preko interneta. Za slike koristim Synology Photos na DSM7 i mobilnu aplikaciju na iPhoneu. I to radi ok preko Quick Connect servera od Synologyja. Međutim problem je sa video zapisima.

Aplikacija na DSM7 je Video Station i DS Video na iPhoneu. E sad, DSM7 servisi koriste port 5000 (HTTP) i 5001 (HTTPS) za Video Station preko kojed ide reprodukcija video materijala. Kako i ta konekcija na internetu ide preko QuickConnect Synology servera sama aplikacija na iPhoneu kaže:

"spajate se na vaš NAS putem QuickConnecta i to utječe negativno na performanse, pa vam preporučamo da zbog boljih performansi na svom routeru odredite port forwarding"

Isto tako, reprodukcija mi ne radi preko HTTPS, nego samo preko HTTP porta i help isto spominje port forwarding
https://ibb.co/jJZX8MF

Ako može netko pomoći ili uputiti dalje. Kućna mreža je jedno, a ovo mi je nešto sasvim novo.

PC i NAS mi imaju statičke IP adrese u mojoj kućnoj mreži (ako to nešto znači)



Koji točno problem imaš? Ova poruka je generička, i samo upozorava korisnika da ne pristupaš servisu iz interne mreže, nego preko interneta, te da ćeš imati nešto lošije korisničko iskustvo. Ali stvar i dalje funkcionira, evo ja sam preko DS Videa i quickconnecta (https uključen) pokrenuo neku seriju i radi to bez beda.
Naravno, treba uzeti u obzir da HD (4k ili 4k HDR) materijali cuclaju dosta prometa i neće to baš funkcionirati savršeno, naravno, uzevši u obzir brzinu tvojeg interneta (ovdje je bitan upload).


Uglavnom, nemaš potrebe raditi port forwarding, moraš se igrati sa ddnsom, a quickconnect je ista stvar i još se ne moraš zezati s time.


Port forwarding i ddns mora koristiti ekipa koji imaju Xpenology doma, pa nemreju registrirati uređaje prek Synology servisa.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote