View Single Post
Staro 29.03.2021., 14:38   #380
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162






-->
Vsync je stara postavka, ali ne znači da još ne posluži u određenim primjerima. Input laga je bilo ako nisi limitirao fps kao što radiš i sad sa Gsyncom. Komentar sa BlurBustersa:
Citiraj:
– G-SYNC on + V-SYNC off inside LFC range = can tear
– G-SYNC on + V-SYNC on inside LFC range = can’t tear

As for frametime spikes, G-SYNC can do nothing to reduce them (only prevent tearing during one), since they are system-side. They will occur with or without G-SYNC (even with G-SYNC off + V-SYNC off).

During frametime spikes, you’ll get a pause with a full tear either with G-SYNC off + V-SYNC off or G-SYNC on + V-SYNC off per instance, whereas you’ll get no tear with G-SYNC on + V-SYNC on, but with a slightly longer pause per instance due to the tearing prevention; pick your poison, basically.
Jedan praktični primjer, koristim MPC-HC sa madvr rendererom, i ako ne forsiram vsync imam trganje slike kod gledanja videa. Ali kao i uvijek, najbitnije je namjestiti tako da pojedinac bude zadovoljan. Ako ti ne smeta povremeno moguće trganje, ok. Meni bilo kakva mogućnost trganja smeta, zato furam Gsync + fps limit + global vsync. Ako te strah input laga, u najgorem slučaju (niski refresh rate) je razlika par milisekundi. Primjeri u spojleru.






__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote